Próżno szukać kobiet które, choć w najmniejszym stopniu nie cenią sobie biżuterii. Niezależnie, czy mowa o tej wykonanej ze złota, srebra czy cyrkonii. Jednak coraz większą popularność zdobywa biżuteria ażurowa. Czemu by zatem po nią nie sięgnąć?

Wyroby jubilerskie wykonane z ażuru stoją w dość mocnej opozycji do tych wykonanych z wymienionych wyżej najpopularniejszych materiałów. Wszystko ze względu na ich charakter, różniący się w znacznym stopniu od tego prezentowanego przez standardowe kolczyki, pierścionki, naszyjniki czy bransoletki. Niniejszy artykuł objaśni, czym tak naprawdę jest biżuteria ażurowa.

Charakterystyka

Jej główną cechą jest to, że stworzona jest na podstawie dziurek, pozwalających na przeglądanie terenu wokół. Są one niecodziennym elementem, ponieważ pogłębiają one wrażenie lekkości biżuterii. Nie trzeba się przy tym obawiać, że kolczyki wykonane z ażuru będą uciekać na wietrze, ze względu na solidność ich wykonania. One, ale i inne przedmioty oparte o ten materiał szczególnie spodobają się fanom awangardy, dla których nie liczy się jedynie dopasowywanie się do formy, ale i przekształcanie jej.

2 2

Do czego nosić?

Delikatność tej biżuterii świadczy o jej wszechstronności. Dlatego pasować będzie jednocześnie do eleganckiego biznesowego stroju, wieczorowej kreacji czy luźnego stroju przeznaczonego do wyjścia ze znajomymi. Jeśli mamy zamiar ją nosić jako dodatek do codziennego stroju, chociażby jako pierścionek ażurowy, warto zdecydować się na luźny podkoszulek oraz jeansy, tym samym przełamując nieco sportową styl całości. Z kolei przy wyjściu na bal optymalnie jest wybrać nieco większą biżuterię jak, na przykład kolczyki.

zloty pierscionek azurowy wzor cyrkonie 2922

Złoty pierścionek ażurowy Ergold

Co stoi za jej sukcesem?

Nieco orientalny charakter tego typu biżuterii posiada wiele atutów. Jednym z nich jest jego ponadczasowość. Obserwując jego popularność, można dojść do wniosku, że jeszcze przez długi okres czas będzie rozchwytywany. Zresztą widać to nie tylko w jubilerstwie, ale i architekturze.

Wynika to oczywiście z różnorodności ażuru. Niezależnie, jaką kreację wybierze kobieta, może być ona pewna, że biżuteria taka nie tylko nie zaburzy kompozycji stroju, ale i go pokreśli. Ma to również związek z ich niepowtarzalnością, ponieważ są zupełnie niepodobne do produktów wykonanych z innych popularnych kruszców.

Podsumowanie

Kobiety, które wciąż nie są przekonane do biżuterii z ażuru, powinny czym prędzej zrewidować swój pogląd oraz przekonać się o jej zaletach. Wówczas trudno będzie im uwierzyć, że tak późno wdrożyły ją do swojego stylu.