Obecnie szacuje się, że wraz z upływem lat nasza twarz traci rokrocznie około 1% objętości. W związku z czym następuje stopniowe zanikanie podskórnej tkanki tłuszczowej, a kości twarzoczaszki ulegają nieznacznej resorpcji.

Utrata owalu, zapadnięta twarz, czyli co nieco o skutkach upływających lat!

Z upływem kolejnych lat na skórze powstają pewne ubytki, które dają efekt zapadnięcia się niektórych obszarów twarzy, takich jak: skronie, kości policzkowe, łuki jarzmowe, czy też okolica ust. Zapadnięciom tym bardzo często towarzyszy powstanie nieestetycznej obwisłej skóry. Jest to efekt przesuwania się skóry ku dołowi i tworzenia się swego rodzaju charakterystycznych jej naddatków. Twarz zaczyna wtenczas wyglądać znacznie starzej, przyjmując obły kształt zupełnie bez wyrazu, zanika młodzieńczy blask cery i piękne napięcie skóry.
Idealnym rozwiązaniem dla tego rodzaju problemów ze skórą może okazać się lifting owalu twarzy (lifting wolumetryczny), którego zadaniem jest przywrócenie skórze jej dawnej objętości.

Skąd to całe zamieszanie, czyli o co chodzi w liftingu wolumetrycznym?

Nieinwazyjny i w pełni komfortowy zabieg, jakim jest lifting wolumetryczny znacznie poprawia nawodnienie tkanek, pozwala zapobiegać powstawaniu zmarszczek, równocześnie podnosząc owal naszej twarzy. Zabieg ten polega na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego pod i śródskórnie. Linie podania znajdują się wzdłuż kierunku działania poszczególnych mięśni mimicznych, co pozwala istotnie zapobiegać tworzeniu się zmarszczek i sprzyja modelowaniu spłaszczonych i zapadniętych okolic twarzy.
Ponadto przez wzgląd na bardzo specyficzne właściwości kwasu hialuronowego jednocześnie następuje dzięki niemu poprawa nawodnienia tkanek, czego skutkiem jest poprawa ich metabolizmu i zwiększona produkcja kolagenu. Jest to praktycznie najnowocześniejsza metoda, służąca do precyzyjnego modelowania owalu twarzy, „unoszenia” skóry, umożliwiająca uzyskanie efektu chirurgicznego liftingu skóry przy zachowaniu wszystkich indywidualnych cech danej twarzy.

Niesamowita jakość zabiegu w rozsądnej cenie, czyli zalety stosowania liftingu owalu twarzy!

Zabieg ten jest o tyle konkurencyjny w stosunku do ingerencji chirurgicznych, że nie niesie on za sobą dużego ryzyka wystąpienia jakichkolwiek powikłań, a efekty utrzymują się na skórze naprawdę długo. Co więcej jego cena jest naprawdę zachęcająca.
Czy można jeszcze oczekiwać czegoś więcej? Chyba nie, więc nie zwlekaj i w razie jakichkolwiek problemów z opadającą i starzejącą się skórą wykonaj lifting owalu twarzy, i ciesz się jej pięknym i młodym wyglądem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z kliniki Dermoklinika