Małe, własne miejsce na ziemi to marzenie wielu osób. Gdy chce się kupić dom, trzeba niekiedy odkładać oszczędności przez długie lata. Alternatywną opcję stanowi wynajem mieszkania. Może się jednak okazać, że nieszczęśliwy wypadek zniszczy nasz cały dobytek. Warto zatem pomyśleć o zakupie ubezpieczenia majątkowego.

Zakres polisy

Ubezpieczenie budynków mieszkalnych dotyczy przede wszystkim zewnętrznych części  konstrukcji, elementów kondygnacji oraz przedmiotów wyposażenia. Kwota comiesięcznej składki zależy od tego, jaki rodzaj świadczenia wybierzemy. Wszelkie informacje na temat dostępnych wariantów znaleźć można na stronie internetowej firmy ubezpieczeniowej https://cuk.pl/.Odszkodowanie zostaje wypłacane m.in. w przypadku:

  • zniszczenia mienia na skutek pożaru, huraganu, powodzi i innych zdarzeń losowych,
  • kradzieży lub rozboju,
  • wybicia szyby lub stłuczenia elementów wyposażenia przez dziecko lub innego domownika,
  • zalania posiadłości sąsiada,
  • pokrycia kosztów, związanych z koniecznością wezwania fachowca (np. ślusarza),
  • wezwania opieki medycznej z powodu uszczerbku na zdrowiu jednego z domowników lub innej osoby, która uległa wypadkowi, przebywając na terenie ubezpieczonego budynku mieszkalnego.

Kto może skorzystać z polisy OC?

Ubezpieczenie majątkowe może wykupić każda osoba, nawet jeśli nie jest ona bezpośrednim właścicielem budynku mieszkalnego. Co więcej, nie musi ona mieć ze sobą dokumentu, potwierdzającego zameldowanie w domu, objętego polisą. Kluczowe znaczenia ma jednak wskazanie danych osoby, której majątek chce się ochronić. To ona bowiem ma prawo do otrzymania odszkodowania w przypadku zniszczenia domu lub uszkodzenia jego elementów.

Ubezpieczenie majątkowe to dobra inwestycja na przyszłość, nawet jeśli nie posiadamy własnego domu czy też mieszkania. Nieszczęśliwe wypadki mogą przydarzyć się zawsze, a polisa może uchronić nasz portfel przed poważnymi wydatkami. Ubezpieczenia nie są drogie, a wiele osób może liczyć na dodatkowe ulgi przy ich zakupie. Warto zatem już teraz skorzystać z oferty firmy ubezpieczeniowej.