Zbliża się termin porodu, więc zaczynasz myśleć już o wyprawce do szpitala? Jeśli przymierzasz się do pakowania walizki, znajdź miejsce nie tylko akcesoria niemowlęce. Spakuj do torby również rzeczy dla siebie – w tym akcesoria, które umilą Ci chwile przed porodem. O czym należy pamiętać?

Wyprawka do szpitala to przede wszystkim ubrania i akcesoria kosmetyczne – przeznaczone zarówno dla noworodka, jak i dla ciebie. Warto jednak do torby zapakować coś jeszcze – praktyczne rzeczy, dzięki którym czas oczekiwania na poród upłynie szybciej i bardziej przyjemnie.

Niestandardowa wyprawka do szpitala, czyli co?

Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy kobieta trafia do szpitala na kilka dni przed orientacyjnym terminem porodu albo zgłasza się na izbę przyjęć po terminie (bez żadnych oznak rozpoczynającej się akcji porodowej). Konieczność spędzenia choćby kilku dni na oddziale oznacza mnóstwo wolnego czasu. Czasu, który może się dłużyć.

Aby umilić sobie okres oczekiwania na pierwsze skurcze porodowe, upewnij się, że twoja wyprawka do szpitala obejmuje nie tylko standardowe rzeczy. Powinnaś pomyśleć również o sobie. Dzięki temu  czas spędzony na oddziale nie będzie ograniczał się wyłącznie do leżenia w łóżku, spacerowania po korytarzu czy oglądaniu telewizji.

  • Książka

Jeśli pakujesz torbę, nie zapomnij o książce – najlepiej takiej, którą od dawna chciałaś przeczytać. Niech jednak nie będzie zbyt gruba – dzięki temu będziesz mieć pewność, że zdążysz ją skończyć jeszcze przed porodem.

Alternatywą dla klasycznej książki jest audiobook. Jego zaletą jest możliwość słuchania opowieści nawet wtedy, gdy światło jest już zgaszone.

  • Krzyżówki

Zabierz ze sobą krzyżówki lub inne łamigłówki, jeśli lubisz rozwiązywać takie zadania. To świetna rozrywka, w którą możesz wciągnąć także inne kobiety oczekujące na poród.

  • Odtwarzacz muzyki

Muzyka słuchana z odtwarzacza lub smartfona uprzyjemni czas oczekiwania na poród. Weź ze sobą ulubione nagrania albo postaw na muzykę relaksacyjną. Dobre dźwięki nastroją cię pozytywnie i pomogą się odprężyć.

Pamiętaj jednak, by muzyki słuchać w słuchawkach.

  • Smartfon / tablet z dostępem do seriali / filmów

Jeżeli w urządzeniu mobilnym masz nielimitowany dostęp do Internetu, możesz skorzystać z platform pozwalających na odtwarzanie seriali i filmów. Szeroki wybór sprawi, że wśród propozycji wideo znajdziesz coś dla siebie.

I w tym przypadku musisz pamiętać, by serial / film oglądać wyłącznie w słuchawkach.

To zaledwie kilka rzeczy, które możesz uwzględnić, przygotowując wyprawkę do szpitala. Tak naprawdę nie ma właściwie żadnych ograniczeń – możesz zabrać ze sobą to, co pozwoli ci się zrelaksować w oczekiwaniu na poród.