Dla jednych oczy to zwierciadło duszy, dla innych to niezwykle ważna część kobiecego ciała, która zasługuje na specjalną oprawę. Nic zatem dziwnego, że w wielu makijażach oczy są bardzo podkreślane, aby przyciągać uwagę magnetycznym spojrzeniem. Dla profesjonalistów makijaż oka jest bardzo ważny, a wiele celebrytek i modelek podkreśla, że na co dzień mogą nie stosować makijażu, ale bez niewielkiej ilości maskary na rzęsach nie wychodzą z domu.

Praktyczne sposoby na podkreślenie oczu

Największym atutem efektownie podkreślonych oczu stają się rzęsy. Długie i gęste są niewątpliwie atrybutem kobiety, jednak nie każda z pań może się pochwalić efektownie zakręconymi rzęsami, które wystarczy jedynie musnąć tuszem do rzęsy. Nawet najlepsza maskara nie jest w stanie ukryć zaniedbań, wynikających z niewłaściwej pielęgnacji skóry wokół oczu czy notorycznego zasypiania w pełnym makijażu bez jego odpowiedniego zmywania. Jednak nawet krótkie rzęsy, regularnie odżywiane specjalnymi odżywkami lub choćby olejkiem rycynowym, mogą odzyskać swoją naturalną gęstość. Kobiety, których rzęsy są dość słabe, sztywne lub krótkie chętnie sięgają po sztuczne rzęsy, które najczęściej dokleja się wykorzystując specjalne kleje. Niestety to rozwiązanie, choć niezwykle efektowne i zalecane jako uzupełnienie makijażu na wielkie wyjścia, może powodować alergie. Czasem zamiast kępek rzęs z naturalnego lub sztucznego włosia przyklejane są niewielkie piórka, których zadaniem jest także powiększenie optyczne oczy poprzez odpowiednie ich podkreślenie. Także to rozwiązanie rekomendowane jest jako element makijażu na Sylwestra. Czy nie ma zatem rozwiązań, które pozwolą na podkreślenie oczu bez podrażnień czy bez używania rozwiązań, której nie zawsze można wykorzystać w codziennym makijażu? Innowacyjne rozwiązanie, jakie posiada maskara L’Oreal Paris, umożliwia perfekcyjnie rozdzielenie pojedynczych rzęs oraz odpowiednio je podkręca, otwierając oko i dodając spojrzeniu lekkości.

Jak osiągnąć efekt motylich skrzydeł dzięki maskarze

Uzyskanie podniesionych i odpowiednio zakręconych rzęs, szczególnie w zewnętrznym kąciku oczu, jest bardzo łatwy do uzyskania. Jak wykonać makijaż krok po kroku w oparciu o maskarę L’Oreal Paris False Lash Wings? Przede wszystkim wykonanie takiego makijażu nie wymaga doświadczenia profesjonalisty, bowiem charakterystyczny efekt „skrzydeł motyla” uzyskuje się dzięki zastosowaniu specjalnych włókien w maskarze oraz poprzez stosowanie wyprofilowanej szczoteczki, która podnosi nawet najkrótsze rzęsy w kącikach zewnętrznych, rozdziela je oraz odpowiednio podkreśla warstwą nałożonej na nie maskary. Efekt rozszerzonych rzęs, rozpostartych niczym skrzydła motyla, dodatkowo warto podkreślić ciemnym eyelinerem, a makijaż oka uzupełnić o ciemny cień, wychodzący poza zewnętrzną granicę oka. Tusz powinien być nałożony od nasady rzęs aż po ich końce, ze szczególnym zwróceniem uwagi na to, aby jego nadmiar nie pozostawał na końcówka rzęs. W tym makijażu równie ważna jest odpowiednia stylizacja dolnych rzęs, które również dla lepszego efektu końcowego można musnąć odrobiną tuszu, ponownie zaczynając od ich nasady i delikatnie je podkręcając.

W zależności od efektu końcowego, jaki chcemy osiągnąć, makijaż można uzupełnić o podkreślenie oczu eyelinerem oraz wykorzystanie cieni do powiek. Nałożenie maskary na dolne rzęsy może optycznie obciążać spojrzenie, dlatego jest zalecane jedynie przy makijażu, w którym zastosowany będzie eyeliner wychodzący poza linię powieki. Położenie eyelinera także na dolnej powiece doda stylizacji tajemniczości, z kolei narysowanie nim skrzydła motyla na powiece zapewni makijażowi dozę ekstrawagancji. Ta stylizacja zarezerwowana jest dla bardziej odważnych kobiet, które łączą w makijażu sztukę oraz efekty wizualne.