Szczupła sylwetka to dla wielu z nas ważny cel do osiągnięcia. Żeby do niego dojść dbamy o zdrową dietę i o to, żeby utrzymać aktywność fizyczną na odpowiednim poziomie. Czasem chcielibyśmy oprócz tego skorzystać z jakiejś dodatkowej pomocy. Naprzeciw tej potrzebie wychodzą kliniki urody, które korzystając z nowoczesnych technologii i współczesnej wiedzy o ciele, oferują szereg zabiegów wysmuklających.

Dzisiaj skupimy się na dwóch zabiegach, które pomogą nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Pierwszym z nich jest Lipomassage™ LPG®. Zabieg opierający się na w pełni naturalnej technice – mechanicznej stymulacji, która pobudza produkcję kolagenu i elastyny, co z kolei ma wpływ na jędrność skóry. Głównym celem zabiegu jest eliminacja opornej tkanki tłuszczowej (czyli takiej, która utrzymuje się nawet u osób aktywnie uprawiających sport i stosujących zdrowe diety).

Najlepsze efekty uzyskujemy po 10 sesjach. Każda sesja trwa 35 minut. Zabieg Lipomassage™ LPG® jest polecany również osobom chcącym pozbyć się cellulitu. Świetnie modeluje sylwetkę i ujędrnia skórę.

Drugim zabiegiem, który chcemy przedstawić jest TriLipo™. Zabieg ten wykonuje się z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia LEGEND™. Jego celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, ale pozytywnie wpływa także na jędrność skóry, poprawę konturów twarzy czy redukcję cellulitu.

Zabieg polega na masażu ciała specjalną głowicą, która wykorzystuje fale radiowe do rozgrzania tkanki tłuszczowej. Urządzenie sprawia dodatkowo, że odpowiednie mięśnie zaczynają regularnie drgać, co z kolei realnie wspomaga modelowanie ciała.

Sam zabieg trwa od 20 do 45 minut. Dla uzyskania najlepszego efektu zaleca się wykonanie około 4-6 zabiegów w serii.

Na samym początku wspominaliśmy już o tym, że dieta i aktywność fizyczna to podstawa troszczenia się o swoje ciało. Warto to zaznaczyć jeszcze na sam koniec. Zabiegi stanowią znakomite wsparcie i często przynoszą fantastyczne efekty, ale ich celem nie jest zastąpienie tradycyjnych metod dbania o smukłą, zdrową sylwetkę.

Tekst został opracowany razem z warszawską kliniką urody Beauty Duty.