Regularnie farbujesz, prostujesz lub lokujesz włosy? Cienkie, przesuszone włosy to twój problem? Na pewno wiesz, jak ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Przesuszone pasma nie wyglądają zdrowo ani elegancko i nie chcą współpracować, a ich stylizacja dodatkowo może pogorszyć ich kondycję – wysokie temperatury pochodzące od lokówki czy prostownicy szkodzą włosom, a jeśli te są już uszkodzone, to procesy niszczenia zachodzą jeszcze szybciej. Najważniejsze w ich pielęgnacji jest przywrócenie dawnej równowagi i blasku i zabezpieczenie przed dalszymi uszkodzeniami. Zwykłe drogeryjne kosmetyki mogą tutaj nie wystarczyć – sięgnij po kosmetyki Kerastase. Preparaty takie jak maska Extentioniste załatwią sprawę szybko i bezproblemowo! A ty będziesz cieszyć się przyjemnymi zabiegami w domowym zaciszu.

Czym jest maska Extentioniste?

Maska Extentioniste od Kerastase to produkt, który w krótkim czasie rozprawi się z niedoskonałościami twoich wymagających odżywienia i nawilżenia włosów. Kompleks kreatynowy, który stanowi główny składnik tej maski, odpowiada za przenikanie do wewnętrznej struktury włosa i jej odbudowę. Tym samym przywraca włosom równowagę, odbudowując całe włókna. Dzięki temu, że proces ten rozpoczyna się od wewnątrz, efekty utrzymują się na dłużej i nie są jedynie powierzchowne, a łączą się z całościową poprawą kondycji włosów. Maska Extentioniste, dzięki obecności kwasu maleinowego, zamyka łuski włosów, wygładzając ich powierzchnię oraz ograniczając ilość pochłanianej przez nie wilgoci.

Jak to działa?

Maska Extentioniste to produkt bardzo łatwy w aplikacji – zaleca się jej nakładanie na świeżo umyte włosy, lekko przesuszone ręcznikiem. Produkt pozostawia się na włosach na ok. 5 minut, a po tym czasie należy ponownie lekko go wmasować mokrymi rękami. Po wykonaniu tej czynności można spłukać maskę. Efekty są widoczne niemalże od razu – chodzi oczywiście o rezultaty zewnętrzne, ponieważ całkowita regeneracja struktury wewnętrznej wymaga przynajmniej kilku zastosowań. Łuski włosów przymykają się jednak od razu, dzięki czemu te stają się bardziej sprężyste, jednolite i wzmocnione, a także łatwiej je rozczesać. To także ratunek dla rozdwojonych końcówek – jeśli pomimo regularnego ich podcinania masz z tym problem, maska Extentioniste szybko go rozwiąże. Aby osiągnąć najlepsze efekty, które utrzymają się przez długi czas, warto połączyć jej stosowanie z innymi produktami z serii – np. szamponem i odżywką. Dzięki temu składniki potrzebne do regeneracji włosów docierać będą do nich różnymi sposobami, co gwarantuje szybkie dostarczenie im wszystkiego, czego potrzebują.