Bez względu na to, że projektanci w każdym sezonie oferują nowe rozwiązania, które znajdują dla siebie miejsce w damskich szafach, od niepamiętnych czasów przedstawicielki płci pięknej lubią pożyczać rozmaite stroje z męskiej garderoby.

Jednym z nich, cieszącym się ogromną popularnością jest męska koszula. Łączona z rozmaitymi strojami wnosi do każdej stylizacji potężną dawkę ekspresji i elegancji. Jest doskonałym sposobem na zaakcentowanie niebanalnego gustu swojej właścicielki i receptą na podkreślenie jej indywidualności. Możemy wykorzystać ją nie tylko w modzie casualowej, ale także uczynić jednym z wyrazistych elementów oficjalnej stylizacji.

Doskonała na każdą okazję

W letnie, upalne dni, przedstawicielki płci pięknej często wykorzystują męską koszulę w charakterze tuniki. Sięgająca poza linię pośladków stanowi świetne towarzystwo dla krótkich szortów wykonanych z dżinsu lub innych naturalnych tkanin. Panie, które chcą zaakcentować linię talii i bioder mogą pokusić się o przewiązanie koszuli szerokim skórzanym paskiem z dużą klamrą dzięki czemu kompozycja stanie się jeszcze ciekawsza i bardziej zmysłowa. Męska koszula może stanowić także doskonałe dopełnienie klasycznych dżinsów. Zestawiona z żakietem stanie się najprostszym sposobem na stworzenie stylizacji smart-casual idealnej do pracy czy na popołudniowe spotkanie z przyjaciółkami w kawiarni. Elegancję i szyk możemy osiągnąć zestawiając męską koszulę z podkreślającą piękno kobiecej sylwetki spódnicą ołówkową lub nawiązującymi do biznesowego stylu spodniami w kant.

Męska koszula w romantycznych, kobiecych stylizacjach

Przedstawicielki płci pięknej, które cenią niepowtarzalne, romantyczne stylizacje nie powstrzymają się przed zestawieniem koszuli z delikatną, jasną, letnią sukienką (np. od marki Trzy Igły). Rozkloszowana spódnica i dopasowana góra staną się wyśmienitym tłem dla luźnej koszuli pełniącej funkcję kardigana. Aby osiągnąć jeszcze bardziej kobiecy i zmysłowy look warto przewiązać ją w talii cienkim paskiem lub chustką, której kolory będą współgrały z barwami kreacji. Nie zapominajmy również o dodatkach. Cienki łańcuszek, buty na szpilce i maleńka torebka bez wątpienia pomogą osiągnąć urzekający efekt końcowy.