Bardzo popularnym zabiegiem oczyszczającym skórę jest peeling kawitacyjny. Wykonywany jest on za pomocą specjalnego urządzenia , nazywanego skin cleaner’em.

Peeling kawitacyjny czyli kawitacja ultradźwiękowa ma na celu złuszczenie martwego naskórka i odsłonięcie młodszych warstw skóry. Jego działanie opiera się na zastosowaniu specjalnej, ultradźwiękowej technologii. Docierające głębiej od standardowego peelingu ultradźwięki mogą usunąć nadmiar sebum z powierzchni skóry, oczyścić pory i pomóc w pozbyciu się zaskórników.

Dla skóry dojrzałej peeling kawitacyjny to możliwość odzyskania zdrowego kolorytu i stopniowa redukcja niewielkich przebarwień pojawiających się z wiekiem na skórze. Peeling kawitacyjny nie wywołuje ryzyka podrażnień skóry i pękania następnych naczynek. Ponadto stosowane ultradźwięki świetnie przygotowują skórę do innych zabiegów kosmetycznych. Oczyszczanie twarzy jest niemal niezbędne, by skóra mogła przyjąć i wchłonąć substancje odżywcze zawarte w maskach odżywczych i rewitalizujących.

Peeling kawitacyjny poprawia też metabolizm skóry i jest rodzajem mikromasażu. Peeling kawitacyjny doskonale nadaje się dla osób, które posiadają wrażliwą, delikatną skórę. Najlepsze efekty osiągniemy stosując go regularnie, średnio raz na miesiąc.

Peeling kawitacyjny – jak przebiega zabieg?

Wilgotna skóra zostaje poddana działaniu fal ultradźwiękowych. Podczas zabiegu powstają mikroskopijne pęcherzyki, które kierowane ze zmiennym ciśnieniem powodują rozbicie martwych komórek naskórka. Do zabiegu wykorzystuje się aparat wytwarzający fale ultradźwiękowe zakończony szpatułką, którą przesuwa się po zwilżanej twarzy. Zastosowanie tego urządzenia pozwala na głęboką regenerację skóry przez jej odnowienie i oczyszczenie na dużej głębokości.

Efekty zabiegu

  • oczyszczenie skóry
  • ujędrnienie tkanek (mikromasaż)
  • leczenie trądziku
  • usuwanie martwych komórek, zaskórników
  • stymulacja metabolizmu komórek
  • efekt rozjaśnienia skóry

Po wykonanym peelingu kawitacyjnym możemy oczekiwać znacznego oczyszczenia skóry. Co ważne odbywa się to w bezbolesny i komfortowy sposób. Skóra po kawitacji jest gładka i odświeżona.

Bardzo dobre efekty uzyskuje się łącząc peeling kawitacyjny z sonoforezą (ultradźwiękami). Fale emitowane przez specjalne urządzenie masują skórę i wprowadzają substancje aktywne w głąb do skóry właściwej.

Czas zabiegu: 60 minut
Zalecana ilość zabiegów: 4-6 zabiegów – leczniczo
Częstotliwość: 1 raz w tygodniu
Podtrzymanie efektu: 1 zabieg w miesiącu