Iniekcje z kwasu hialuronowego w celu poprawy owalu twarzy, wypełnienia policzków, brody i ust to bardzo popularne zabiegi, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Dlaczego? Potrafią dawać doskonałe efekty odmłodzenia, w naturalny sposób! Zabieg nie trwa długo, a rezultat, który otrzymujemy utrzymuje się do kilku miesięcy. Chcesz skorzystać z wypełniacza z kwasem hialuronowym? Przeczytaj, dlaczego warto!

Wypełniacz dobry na wszystko

Wiele osób, patrząc w lustro, nie jest zadowolonych ze swojego wyglądu. Zbyt wąskie usta, opadający owal, pojawiające się zmarszczki i małe policzki – wszystkim tym problemom może zaradzić wypełniacz z kwasem hialuronowym. Specyfik ten sprawi, że zmarszczki ulegną spłyceniu, kontur twarzy stanie się bardziej wyrazisty, a usta będą pełniejsze i bardziej wydatne. Kwas hialuronowy ma działanie wielotorowe – doskonale też nawilży i poprawi kondycję skóry twarzy, szyi czy dłoni. Nic zatem dziwnego, że codziennie miliony osób korzystają z tego zabiegu – daje obietnicę pięknego wyglądu, w krótkim czasie i bez wyrzeczeń.

Szerokie korzyści kwasu hialuronowego

Jest to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, jako składnik tkanek (np. w skórze, stawach, oczach). Ma właściwości higroskopijne, oznacza to że doskonale potrafi zatrzymywać wodę, jest zatem ważnym elementem budulcowym naszej skóry. Wraz z kolagenem i elastyną jest odpowiedzialny za utrzymanie prawidłowej struktury skóry, jej elastyczności, nawilżenia i jędrności. Kwas hialuronowy pełni również ważną funkcję w procesie gojenia się ran oraz odgrywa nieocenioną rolę w procesie naprawy uszkodzeń wywołanych stresem oksydacyjnym (promieniami ultrafioletowymi lub dymem papierosowym i innymi zewnętrznymi zanieczyszczeniami). Kwas hialuronowy ma zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, stosuje się go także w innych obszarach np. we wskazaniach zdrowotnych. Do istotnych zastosowań należy np. leczenie zaćmy, terapie leczące staw kolanowy lub reumatoidalne zapalenie stawów.

Kwas hialuronowy na terapie anti-aging

Niestety z wiekiem kwasu hialuronowego w organizmie ubywa. To sprawia, że skóra staje się szorstka i wiotka, traci nawilżenie, pojawiają się pierwsze bruzdy i zmarszczki. Na szczęście w gabinecie medycyny estetycznej istnieją sposoby, aby spowolnić proces starzenia się lub naprawić już powstałe na jego skutek szkody. Wypełniacze z kwasem hialuronowym można stosować w środkowej, górnej oraz dolnej części twarzy, tak aby uzyskać doskonały efekt uniesienia i wypełnienia tkanek. W górnej części twarzy może on służyć w celu spłycenia zmarszczek na czole, wypełnienia skroni, zniwelowania lwiej zmarszczki i kurzych łapek. W środkowej części twarzy wypełniacz ten usunie cienie pod oczami i będzie służyć do nadania konturu i projekcji kości policzkowych. Natomiast w dolnej partii twarzy świetnie sprawdzi się jako wypełnienie w fałdach nosowo-wargowych, przy redukcji zmarszczek palacza, dla podkreślenia linii żuchwy i owalu twarzy oraz w celu korekcji brody i wypełnienia ust.

Źródło: https://www.teoxane.pl/