Opalenizna to symbol lata. To podążanie za najnowszymi trendami. Bo przecież złocistobrązowa skóra jest letnią ikoną mody. A większość z nas pewnie nawet nie zdaje sobie sprawy, że moda na opalanie się jest umowna – rozpoczęła się w połowie ubiegłego wieku i trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Nieprzerwanie, chociaż zmienia się jej charakter. Dziś modniejsza jest zdrowa opalenizna. Jak ją uzyskać? Jakich kosmetyków do opalania używać? Jaki krem do opalania będzie dla nas najlepszy?

Wszystko jest umowne. Krótka historia opalenizny

Pięknie opalone ciało jest modne. Jeszcze pół wieku temu, po II wojnie światowej, złociście lśniąca skóra wcale nie była pożądana. Wręcz przeciwnie – kobiety pragnęły mieć jasną, niemal alabastrową skórę. Panie z wyższych sfer sumiennie chroniły się przed słońcem zakrywając swoje ciało koronkowymi rękawiczkami i osłaniając je w cieniu letnich parasoli. Opaleniznę posiadały jedynie “kobiety pracujące” – rolniczki, wieśniaczki. Te z wyższych sfer wolały wyróżniać się od nich mlecznym odcieniem skóry. Moda na opalanie pojawiła się dopiero na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego stulecia i trwa nieprzerwanie do dziś. Trwa, chociaż tak wiele mówi się o szkodliwym wpływie promieniowania ultrafioletowego oraz różnego rodzaju nowotworach skóry.

Wszystko się zmienia. Zdrowa opalenizna dzisiaj

Chociaż szczupłe złocistobrązowe ciało jest dzisiaj wciąż bardzo wysoko cenione, to ludzie zaczynają sobie zdawać sprawę, że “nic za wszelką cenę”. Najlepszym na to dowodem jest zejście do lamusa, a nawet do poziomu kiczu, sztucznej opalenizny nagminnie uzyskiwanej w solarium. Plażowicze coraz częściej zdają sobie sprawę ze szkodliwego wpływu promieniowania ultrafioletowego na skórę. Dlatego też coraz częściej sięgają po kosmetyki do opalania tak gęsto zapełniające półki aptek, sklepów i drogerii.

Dzieje się tak wskutek nagonki medialnej, która dość głośno przywoływała słowa lekarzy podkreślających, że słońce jest nam bardzo potrzebne, ale bilans nadmiernego opalania się jest dla nas zdecydowanie niekorzystny. Zbyt intensywna ekspozycja na promienie UV może powodować nie tylko przebarwienia, ale także zaostrzać wiele chorób (alergię, łuszczycę), wywoływać nowe schorzenia, tak groźne, jak nowotwory. Zdając sobie z tego sprawę wolimy dla spokoju sumienia sięgnąć po krem do opalania i czuć się bezpiecznie podczas wakacyjnego relaksu.

Wszystko jest dla ludzi. Najlepsze kosmetyki do opalania od Vichy

Jak pokazuje historia, nie zrezygnowaliśmy z kąpieli słonecznych, jednak dziś coraz częściej kierujemy się zdrowym rozsądkiem i wybieramy bezpieczną naturalną opaleniznę. Producenci kosmetyków wychodzą nam naprzeciw, przygotowując całe serie produktów gwarantującym zdrowe opalanie. Na rynku kosmetycznym znajduje się wiele tego typu preparatów: kremu do opalania, mgiełki i mleczka z filtrami ochronnymi, a nawet bronzery i samoopalacze. Doprawdy jest w czym wybierać.

Linia kosmetyków do opalania Vichy Idealia Soleil (http://www.vichy.pl/pielegnacja-przeciws%C5%82oneczna/produkty/pc128.aspx):

  • Krem Przeciwsłoneczny Ideal Soleil – to matujący krem do twarzy z filtrem SPF 50. Bogata formuła tego kosmetyku do opalania zapewnia wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Lekka konsystencja przeciwdziała błyszczeniu się skóry. Krem idealny dla skóry tłustej i mieszanej, a także alergicznej.

  • Spray Do Opalania Vichy Idealia Soleil – to delikatna mgiełka z filtrem ochronnym 30+. Kosmetyk nie tylko chroni skórę przed negatywnymi skutkami opalania się (przebarwieniami, fotostarzeniem się skóry, itp.), ale także pozostawia cerę zmatowioną i odświeżoną. Doskonały na plażę oraz długie wędrówki w słońcu.

  • Ochronne Mleczko Do Twarzy I Ciała Vichy Idealia Soleil – z filtrem SPF 30. Bogata formuła wzbogacona o mexoryl i minerały zapewnia optymalną ochronę przeciwsłoneczną. To kosmetyk do opalania pozostawiający skórę suchą i matową. Wodoodporny, hipoalergiczny i nie zawierający parabenu.

  • Delikatny Spray Dla Dzieci Vichy Idealia Soleil – ułatwia łatwą aplikację kosmetyku, który jest wodoodporny i pozostaje na skórze maluszka przez długi czas. Wysoki poziom odporności gwarantuje doskonałą ochronę przeciwsłoneczną. Delikatna formuła sprayu dla dzieci Idealia Soleil jest tak opracowana, aby nie wywoływać reakcji alergicznych ani uczulenia. To kosmetyk do opalania przeznaczony do każdego rodzaju skóry, który doskonale chroni przed oparzeniami i uszkodzeniami słonecznymi.

  • Balsam Po Opalaniu SOS Vichy Idealia Soleil – regeneruje komórki skóry, które zostały poddane długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne. Kosmetyk po opalaniu, który szybko koi i łagodzi skutki nadmiernego opalania się. Bogata lipidowa formuła ułatwia syntezę lipidów naskórka i ułatwia ich regenerację. Testowany dermatologicznie. Nie zawiera parabenów. Idealny dla każdego rodzaju skóry.

Więcej informacji o kosmetykach do opalania z linii Vichy Idealia Soleil znajdziesz na stronie internetowej: http://www.vichy.pl/