Szczupła sylwetka jest dla wielu wyznacznikiem atrakcyjności. Kobiety zrobią wiele, by prezentować się zjawiskowo w wybranej kreacji, która podkreśli atuty. Wiele, zwłaszcza przed wakacjami, przechodzi metamorfozę, czyli zmianę stylu życia, aby zmienić figurę. W skorygowaniu sylwetki pomaga również specjalna bielizna wyszczuplająca, która ma za zadanie podkreślić odpowiednie partie ciała.

Bielizna dla figury

Bielizna modelująca sylwetkę jest coraz bardziej popularna oraz chętnie kupowana przez kobiety w każdym wieku. Główny powód to ekspresowa poprawa sylwetki. Potrafi bowiem wizualnie i optycznie zmniejszyć obwód talii i pozbyć się zbędnych kilogramów, dodatkowo podkreślić pośladki i biust. Przydaje się zwłaszcza, gdy chcemy, jak najlepiej się zaprezentować w dniu dla nas ważnym. Bywa także nieodłączną częścią garderoby, np. na weselach, bankietach i na randkach. Wszystko po to, żeby poprawić urodę bez skalpela w sposób błyskawiczny, chociaż złudny i krótkotrwały. Jest wygodna i funkcjonalna oraz potrafi skorygować sylwetkę w kilka minut. Tego typu bieliznę można znaleźć w sklepie Mango.

Rodzaje bielizny korygującej

Do wyboru mamy wiele rodzajów bielizny korygującej sylwetkę, którą dobieramy do partii ciała. Najpopularniejsze są: legginsy, majtki i szorty. Legginsy wyszczuplające, wykonane z innowacyjnego materiału, pomagają w spalaniu kalorii. Poza tym idealnie przylegają do ciała, jednocześnie dobrze przepuszczając powietrze. Są bardzo wygodne, dlatego możemy w nich uprawiać sport, odpoczywać albo spać. Są dostępne w wielu miejscach, również w sprzedaży internetowej.

Udane zakupy

Decydując się na zakup bielizny korygującej sylwetkę, trzeba wziąć pod uwagę 3 rzeczy. Po pierwsze, naszą figurę, od której uzależniamy wybór bielizny i legginsów wyszczuplających. Wyróżnia się 4 typy damskiej sylwetki: A (gruszka), H (cegła, prostokąt), X (klepsydra) i O (jabłko). A to szerokie biodra, wąskie ramiona, słabo zarysowana talia i plaski brzuch, więc konieczne jest wyrównanie proporcji między biodrami i ramionami z pomocą odpowiednich strojów. Sylwetka typu H ma słabo zarysowaną talię, płaski brzuch i pośladki oraz ramiona, biust i biodra tych samych rozmiarów. X to sylwetka kobieca i proporcjonalna z wyraźnym wcięciem w talii oraz ramionami i biodrami tej samej szerokości. Natomiast O charakteryzuje się brakiem talii, dużym brzuchem, płaskimi pośladkami oraz proporcjonalnymi lub bardziej zaokrąglonymi ramionami.

Po drugie, rozmiar i fason – przed zakupem warto zmierzyć obwód bioder, pasa lub biustu w zależności od tego, co kupujemy. Nigdy nie kupujmy mniejszych rozmiarów, bo będziemy się czuć niekomfortowo. Poza tym bielizna korygująca jest zawsze obcisła i dopasowana. Ważny jest również wybór odpowiedniego fasonu. Zawsze kupujmy taki, jak w przypadku zwykłej bielizny.

Po trzecie, materiał i kolor – z reguły bielizna albo legginsy wyszczuplające to połączenie syntetycznych i naturalnym materiałów, bo podnosi to wygodę użytkowania. Najczęściej jest w kolorze czarnym lub szarym. Warto także sprawdzić, czy nie jest widoczna pod ubraniem.

Fot. www.mango.pl