Piękne i długie włosy są ozdobą każdej kobiety. Nic dziwnego, że panie ciągle szukają sposobów na to, jak polepszyć ich stan czy wspomóc ich porost. Niestety często wskutek jednej złej decyzji czy niewprawnej ręki fryzjera włosy są w opłakanym stanie. Jak je wówczas odratować?

Wyeliminuj szkodliwe czynniki

Częste farbowanie, suszenie, prostowanie czy kręcenie włosów negatywnie wpływa na ich stan. Zabiegi tego typu źle działają na ich strukturę. Z czasem kosmyki stają się coraz trudniejsze do ułożenia, są niemiłe w dotyku, zbijają się w kołtuny, łamią się czy wypadają. Jednakże nawet bardzo zniszczone włosy można odratować! Musisz niestety liczyć się z tym, że będzie to wymagało od ciebie systematycznej pracy i ogromu cierpliwości. Jeżeli podejdziesz do tematu z odpowiednim nastawieniem to wkrótce będziesz ponownie cieszyć się pięknymi kosmykami. Już po upływie kilku tygodni masz szansę zobaczyć pierwsze efekty swoich zabiegów – na pewno zmotywują cię do wytrwałości w walce o piękne włosy! Postaraj się wyeliminować farbowanie, suszenie, kręcenie czy przedmioty, które niekorzystnie wpływają na twoje kosmyki, takie jak gumki z metalowymi częściami. Każdy z takich grzeszków negatywnie wpływa na twoją ciężką pracę!

Określ jakość swoich włosów

W określaniu jakości swoich włosów nie patrz tylko w kategoriach: zniszczone lub niezniszczone. Postaraj się określić ich strukturę. Pomoże ci to dobrać odpowiednie sposoby pielęgnacji. Określ porowatość swoich włosów. Jak wykonać taki test? Weź jeden włos i przyjedź po nim palcami. Jeżeli są gładkie to znak, że twoje kosmyki są niskoporowate, jeżeli wyczujesz małe wypustki to znak, że są średnioporowate. Włosy zniszczone są na ogół wysokoporowate. To właśnie ten typ kosmków jest najbardziej podatny na zniszczenia. Dzięki temu z łatwością dobierzesz odpowiednie kosmetyki, takie jak np. odpowiedni szampon do włosów zniszczonych.

Dobre kosmetyki to podstawa

Dobre kosmetyki to twój prawdziwy klucz do sukcesu. Twoja kosmetyczka powinna być dopasowana do twoich potrzeb. Wśród preparatów powinien się znaleźć szampon do włosów zniszczonych, który nie tylko dobrze oczyści skórę głowy, ale również zadba o kosmyki na całej ich długości. Poszukujesz odpowiedniego produktu? Nie każdy niestety preferuje lekkie, apteczne kosmetyki. Może mają dobry skład, ale często wywołują uczulenia. Szukasz propozycji dla siebie? Postaw na Elseve szampon odbudowujący. To drogeryjna propozycja, z którą na pewno polubią się twoje włosy. Elseve szampon odbudowujący ma nie tylko dobry skład, ale również piękny zapach. Kondycja twoich włosów po nich na pewno się poprawi.