Dbanie o zdrowy i zdrowy wygląd to priorytet dla bardzo wielu osób. Ile razy używamy suszarki w ciągu doby? Wieczorne mysie włosów, poranne, wieczorowe? Za każdym razem kiedy myjemy swoją głowę, używamy suszarki, miliona szczotek, żeli, pianek oraz płynów. Wystarczy jednak źle dopasowana i będziemy mieć włosy jak po trzech trwałych jedna za drugą. Czy tego chcemy?

Profesjonalne suszarki znajdziemy tylko i wyłącznie w takich miejscach jak sklep czy hurtownia fryzjerska. Chociaż w sklepach ogólnych, takich jak markety na pewno znajdziemy suszarkę, to jednak nie będzie to rozwiązanie dobre dla naszych włosów. Nie widać tego zaraz po użyciu, ale po roku używania niewłaściwej pomocy fryzjerskiej z pewnością. Przypominamy sobie charakterystykę włosa idealnego. Mocny, zdrowy, lśniący, dobrze ułożony. Co zrobi z nimi niewłaściwa suszarka? Będą łamliwe, suche, niepodatne na ułożenie, a z czasem zaczną wypadać garściami. Nie pomoże nam nic. Lekarza mówią – lepiej zapobiegać, niż leczyć. Powiedzenie to doskonale sprawdza się również w przypadku włosów.

modeleCo powinna mieć idealna suszarka? Odpowiedzi szukajmy w profesjonalnych miejscach, czyli w salonach fryzjerskich oraz sklepach z takim sprzętem. Funkcje? Ergonomiczność jest bardzo ważna! Niewygodna suszarka to męczarnia, dłuższe suszenie i nie zawsze z dobrym efektem. Wbrew pozorom nie jest to takie proste zadanie dla przeciętnej użytkowniczki suszarki. Warto więc nie przesadzać z wielkością i wagą urządzenia.

Kolejna rzecz? Funkcje i możliwości. Suszarka nie powinna oferować jedynie gorącego powietrza, które narusza łuski włosa. Zatem stawiajmy na te, które mają zimny i ciepły nawiew. Dzięki temu włosy w czasie suszenia nie będą się uszkadzać, a codzienne suszenie nie będzie dla włosów szkodliwe. Dzisiejsze sklepy fryzjerskie pozwalają nam na bardzo duży wybór. Profesjonalna suszarka ma bardzo wiele twarzy i na pewno znajdziemy taką, która będzie dopasowana do wszystkich naszych wymagań. A powinniśmy wymagać wiele od tego rodzaju urządzeń.

Suszarka to ważne narzędzie nie tylko dla fryzjerów, ale również dla wszystkich użytkowników tego rodzaju sprzętów. Wyobraźmy sobie, że po każdym użyciu suszarki nasze włosy są w coraz gorszym stanie, jeśli nie jest ona zdrowa. Dbajmy o swoje włosy w swoim własnym domu. Nie mówię już o klientach korzystających z salonów kosmetycznych –fryzjer musi dbać o włosy!

Niestety pomimo dwudziestego pierwszego wieku, nadal niektóre salony fryzjerskie korzystają ze źle dobranego sprzętu, co skutkuje w poniszczone włosy bardzo wielu osób. Czy jest to odpowiedzialne? Na pewno nie. Dlatego nie tylko w mieszkaniu musimy mieć dobry sprzęt. Salon fryzjerski to świątynia dla włosów. Wymaga odpowiedniego, specjalistycznego wręcz przygotowania. Bez tego niestety fryzjer niczego nie zdziała. Odpowiednie przygotowanie takiego miejsca jest wręcz obowiązkiem każdego fryzjera. Zacznijmy zatem od profesjonalnego sprzętu i nie mówimy tutaj jedynie o suszarkach, ale również o wszystkich innych urządzeniach, których w salonie fryzjerskim się używa.