Nie mam się w co ubrać! – to odwieczny problem wielu z nas. Niestety często bywa tak, że podczas zakupów wybieramy to, co się nam podoba, a nie to, co w rzeczywistości do nas pasuje. I w efekcie mamy szafę pełną ubrań, których nigdy nie zakładamy. W takiej sytuacji mogą nam pomóc zakupy z Personal Shopper – osobistym stylistą lub stylistką, dzięki którym nauczymy się dobierać stroje i dodatki, dopasowane do naszej sylwetki i urody.

Stylista potrzebny od zaraz

Moda na shopping z osobistym stylistą jest bardzo popularna na zachodzie i zyskuje coraz więcej zwolenników w innych krajach, również w Polsce. Jeszcze do niedawna takie konsultacje były zarezerwowane wyłącznie dla gwiazd wielkiego formatu, artystów lub celebrytów. Na szczęście dziś się to zmieniło i na zakupy z Personal Shopper może wybrać się każda z nas. Jeżeli chciałybyśmy wyglądać modnie i stylowo, ale nie wiemy jak samodzielnie tworzyć udane stylizacje – to jest oferta stworzona dla nas. Profesjonaliści przeprowadzą totalną metamorfozę naszego wyglądu i wizerunku, a także zajmą się wzmacnianiem naszej pewności siebie.

Zmiana – krok po kroku

Trzeba zaznaczyć, że spotkanie z osobistym stylistą to nie tylko wspólny wypad do centrum handlowego. Zanim wybierzemy się na zakupy z Personal Shopper, znawca mody powinien najpierw dokonać analizy sylwetki, oceny kolorystycznej, a także zrobić przegląd naszej szafy, by móc później bez problemu dobrać dla nas odpowiednie ubrania. Podczas indywidualnych konsultacji możemy dostać od stylisty wiele cennych wskazówek i porad, dzięki którym nauczymy się robić właściwe zakupy i samodzielnie tworzyć odpowiednie dla nas stylizacje.

Drogocenne rady

Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z usług osobistego stylisty, musimy liczyć się z tym, że za jego rady trzeba będzie słono zapłacić. Wstępna analiza sylwetki, kolorystyki i przegląd szafy mieści się w granicach 350-700zł. Natomiast na same zakupy z Personal Shopper trzeba będzie przeznaczyć około 100-150zł za godzinę. Nie jest to zatem mały wydatek, ale jeśli naprawdę mamy problem z dopasowaniem odpowiedniej garderoby, być może będzie to dla nas dobra inwestycja.

Uważajmy jednak, aby nie paść ofiarą samozwańczego stylisty, który nie posiada odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i wyczucia stylu, a liczy wyłącznie na łatwy zarobek. Jeśli nie jest to osoba z polecenia, postarajmy się wybrać taką, która ma referencje lub w jakiś sposób udokumentowane swoje wcześniejsze eksperymenty z modą.