Strona głównaDomZalety pralek otwieranych od góry

  Zalety pralek otwieranych od góry

  Wybór pralki to trudne zadanie, szczególnie gdy przyjrzymy się bogatej ofercie tego typu urządzeń. Nie ulega jednak wątpliwości, że stanowi ono niezbędny element wyposażenia każdego domu i mieszkania, nawet jeśli mieszkamy w pojedynkę. Jednym z kryteriów, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu pralki, jest sposób jej ładowania. Kiedy model ładowany od góry będzie najlepszym rozwiązaniem?

  Cechy pralek ładowanych od góry

  Tego typu sprzętów znajdziemy w sklepach mniej niż modeli tradycyjnych, czyli zaopatrzonych z przodu w uchylne drzwiczki. Te ostatnie są bowiem wciąż najchętniej wybierane i w wielu sytuacjach sprawdzają się najlepiej. Przed zakupem warto jednak przyjrzeć się swoim potrzebom oraz ilości miejsca, które chcemy i możemy przeznaczyć na ustawienie pralki. Może się okazać, że jedynym rozwiązaniem będzie model ładowany od góry.

  Tego typu pralki pod wieloma względami nie ustępują pralkom ładowanym od przodu. Są wyposażone w takie same programy i zapewniają identyczną jakość prania. W porównaniu do nich są jedynie węższe, czasem także wyższe, a pranie ładuje się do nich od góry.

  Zalety pralek ładowanych od góry

  Wiele zalet tego typu urządzeń wynika z ich budowy. Dzięki temu, że są dość wąskie, nie wymagają wiele wolnej przestrzeni – można dopasować je do niewielkich wnęk, w których nie zmieściłaby się tradycyjna pralka. Znajdująca się w górnej części urządzenia klapa pozwala na wygodne wkładanie i wyciąganie prania z bębna. Jest to szczególne udogodnienie dla osób mających problemy z kręgosłupem, dla których schylanie się w celu załadowani pralki jest utrudnione lub wręcz niemożliwe. Należy wspomnieć także o kwestii bezpieczeństwa. Sposób umieszczenia bębna uniemożliwia dostanie się do niego dzieciom oraz zwierzętom domowym.

  Pralka ładowana od góry będzie więc dobrym rozwiązaniem do niewielkich pomieszczeń, w których szafki ścienne nie będą ograniczały możliwości otwierania urządzenia oraz suszenia bębna. Ponieważ ten może osiągać pojemność maksymalnie 7 kg, pralka taka doskonale spełni potrzeby osób samotnych lub par. Chociaż ze względu na swoją specyfikę nie sprawdzi się w kuchni, łatwo wkomponuje się wystrój niewielkiej pralni.

  Pralka ładowana od góry lepsza od tradycyjnej?

  Czy można powiedzieć, że najlepsze pralki to te ładowane od góry? W pewnych przypadkach może się okazać, że taki wąski model idealnie wkomponuje się w przestrzeń łazienki i spełni nasze potrzeby. Należy jednak pamiętać, że ma on również pewne wady, których modele ładowane od przodu nie posiadają. Przede wszystkim pokrywa tego typu pralki nie posłuży nam w roli półki, na której możemy odkładać różnego typu akcesoria czy ręczniki. Po drugie, zamknięty wewnątrz obudowy bęben nie jest widoczny z zewnątrz, co sprawia, że nie dostrzeżemy ewentualnych nieprawidłowości w jego działaniu. W końcu model taki zazwyczaj jest droższy od tradycyjnego odpowiednika o uchylnych drzwiczkach, a także nieco od niego głośniejszy. Pomimo tych wad, z pewnością jest dla niego doskonałą alternatywą i godnie zastąpi go, gdy w naszej łazience zabraknie miejsca.

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,894ObserwującyObserwuj