Chociaż każda kobieta może mieć nieco inne niezbędniki w swojej kosmetyczce, zalotka jest czymś co często przydaje się by, w łatwy i tani sposób, poprawić wygląd swoich rzęs. Niedroga i przenośna zalotka o potężnym działaniu to jeden z najprostszych sposobów na powiększenie oczu i nadanie rzęsom dramaturgii. Niezależnie od tego, czy jesteś wytrawną miłośniczką makijażu, czy zaczynającą nowicjuszką, zalotka może być czymś, czego może Ci brakować by otrzymać pożądany rezultat.

Jaką zalotkę wybrać?

Zanim wejdziesz w świat podkręcania rzęs, warto zastanowić się jaką zalotkę wybrać. Nie trzeba przepłacać, żeby trafić na odpowiednią zalotkę. Wystarczy pamiętać o tym, by była bezpieczna i nie pozostawiła uszkodzonych rzęs. Każda zalotka powinna mieć gumową lub silikonową podkładkę, który delikatnie zaciska rzęsy, tak by nie uszkodzić ich struktury – a co gorsze, by ich nie podcięła.

Jak bezpiecznie używać zalotki do rzęs?

Osoba która nigdy nie używała zalotki, powinna podejść do tego ze szczególną ostrożnością. Z każdym ponownym użyciem nabiera się wprawy. Należy przede wszystkim zadbać o to, by rzęsy były czyste i suche. Nie zaleca się korzystania „na ślepo”. Do całego procesu przyda się lusterko i uważna obserwacja swoich ruchów w odbiciu lustra.

Co prawda, każdy ma inny kształt oczu, ale dobrą ogólną zasadą jest prawidłowe ustawienie głowy. Pozwoli to umieścić zalotkę na miejscu tak by uniknąć przypadkowego uszczypnięcia powieki. Na początku, najlepiej jest podkręcać końcówki rzęs, by uniknąć uszkodzenia swojej powieki, a przy tym oszczędzić sobie bólu. Przy następnych próbach, można posuwać się stopniowo w kierunku nasady rzęs (nie za blisko!), wtedy kiedy mamy pewność, że nasz ruch jest kontrolowany i pewny.

Zalotki do rzęs - jak prawidłowo używać?

Wskazówki dotyczące podkręcania rzęs – tak by makijaż stał się kompletny :

  • Użyj odpowiedniej zalotki. Istnieją różne style zalotek dla różnych kształtów oczu. Przeczytaj recenzje produktów, które rozważasz, i zobacz, co profesjonalni wizażyści polecają do podkręcania rzęs.
  • Podgrzej zalotkę. Ogrzej górną częśći dłońmi lub ogrzej ciepłym powietrzem korzystając z suszarki do włosów. Ciepło może zwiększyć skuteczność kręcenia. Pamiętaj, aby sprawdzić ręką czy nie jest zbyt gorąca, co mogłoby uszkodzić delikatne rzęsy. .
  • Zbliż się do linii rzęs. Aby uniknąć nieestetycznego zaciśnięcia rzęs, upewnij się, że zaczynasz jak najbliżej podstawy linii rzęs, co pomoże uzyskać bardziej równomierne podkręcenie.
  • Po wykonaniu skrętu dokończ makijaż oczu. Wielu wizażystów podkręca rzęsy przed nałożeniem korektora wokół oczu lub nałożeniem kredki do oczu lub kredki do brwi, aby zapobiec rozmazywaniu. Podkręć rzęsy, a następnie zakończ makijaż oczu.
  • Rozważ silikonową zalotkę. W przypadku większości zalotek podkładki, które chwytają i wyginają brwi, są wykonane z gumy i mogą szybko się zużywać. Kup zalotkę z podkładkami silikonowymi lub wymień gumowe na silikonowe.

Utrzymanie zalotki w czystości

Zalotki używa się w bliskiej odległości oka, dlatego powinno się pamiętać o higienie. Najlepszym sposobem jest zdezynfekowanie jej po każdym użyciu. Wtedy niweluje się szanse na złapanie infekcji oka oraz inne dolegliwości związane z brakiem higieny. Poza tym po każdym dokładnym umyciu urządzenia, usuwane są pozostałości z makijażu, przez co łatwiej jest utrzymać całą kosmetyczkę w czystości.

Po skończeniu podkręcania rzęs, należy przetrzeć ją alkoholem lub środkiem dezynfekującym, po czym odłożyć ją w czyste miejsce, tak by się nie kurzyła czy brudziła. Obserwowane powinny być również gumowe lub silikonowe podkładki które bezpośrednio dotykają rzęs. Gdy się zużyją, nie będą działać tak skutecznie, a nawet mogą uszkodzić strukturę rzęs.

Zobacz zalotki do rzęs w hurtowni kosmetycznej Trena.pl