Strona głównaModa i UrodaZałóż aparat dla urody

  Załóż aparat dla urody

  Dbałość o higienę jamy ustnej powinna być niezwykle ważna dla każdego z nas. Zęby mamy jedne na całe życie i jak na razie żadna proteza nie jest w stanie zastąpić prawdziwych. Szczoteczka i nić dentystyczna to jednak nie wszystko. Krzywe i zachodzące na siebie zęby łatwiej się psują. Z ich zakamarków trudniej też wydobyć brud i usunąć bakterie. Jedyną metodą na wyprostowanie krzywych zębów jest aparat dentystyczny.

  Uroda przed zdrowiem

  Pomimo że krzywy zgryz wiąże się z problemami zdrowotnymi, większość pacjentów decyduje się na aparat z przyczyn estetycznych. Równe, białe zęby kojarzą się z sukcesem. Są niemalże synonimem urody. Aparat działa szybciej oraz o wiele bardziej skutecznie w dzieciństwie. Ciało jest młode, jeszcze się rozwija i tym samym o wiele bardziej poddaje wszelkiego rodzaju ingerencjom.

  Dzieci jednak rzadziej przywiązują tak dużą uwagę do wyglądu. Często niechętnie patrzą na aparat, gdyż noszenie go jest nieprzyjemne, a w pewnym wieku może też wiązać się z ostracyzmem społecznym. Obecnie po aparat ortodontyczny estetyczny coraz częściej sięgają dorośli. Wyprostowanie zgryzu u dojrzałego człowieka jest o wiele trudniejsze. Może jednak okazać się niezbędne. Nierówno ułożone zęby prowadzą do pogłębienia się problemów. W skrajnych wypadkach zaniedbania pacjenci mogą nawet stracić część uzębienia.

  Odmiany aparatów ortodontycznych

  Wyróżniamy dwa podstawowe typy aparatów nazębnych. Pierwszy montuje się na stałe. Niewielkie kosteczki zostają przyklejone do każdego z zębów. Połączone są one drutami mającymi na celu naprostowanie uzębienia. Tutaj powstaje dodatkowe rozróżnienie dotyczące materiału, z którego zrobione są elementy konstrukcyjne.

  Wykonuje się je z wielu różnych tworzyw. Jeszcze kilka lat temu najbardziej popularnym był tytan. Obecnie budowane są również aparaty ceramiczne, które mają o wiele bardziej neutralny kolor i tym samym mniej rzucają się w oczy. Drugim typem tych urządzeń są aparaty ruchome. Wyjmuje się je i zakłada każdego dnia. Stosowane są przede wszystkim u młodych pacjentów.

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,926ObserwującyObserwuj