Czy ból stóp sprawia, że odłożyłaś na bok swoje ulubione szpilki? Czy halluksy stały się powodem ukrywania stóp? Jeśli borykasz się z takimi problemami, jesteś jedną z wielu kobiet na świecie, dla których walka o zdrowe i piękne stopy staje się ważnym elementem życia. Co możesz zrobić, by znów czerpać radość z kupowania butów?

Damski problem, czyli skąd się biorą halluksy? 

Halluksy są przypadłością, z którą najczęściej borykają się kobiety. Dlaczego? Bo wrodzone wady budowy stóp nie są jedyną przyczyną powstawania tej dolegliwości. Praca, która wymaga długiego stania oraz noszenie butów na wysokim obcasie to kolejne czynniki, mogące przyczyniać się do rozwoju tego problemu, przy czym szczególnie narażone są tu panie walczące ze zbędnymi kilogramami. Dzieje się tak, ponieważ ułożenie stopy w butach na wysokim obcasie sprawia, że przednia część stopy jest silnie obciążona. Im większa masa ciała, im dłuższy czas stania – tym większe przeciążenie. W efekcie uciskany paluch ulega poważnym deformacjom, a zachodzące zmiany odbijają się nie tylko na wyglądzie stóp, ale i na ich kondycji. Czy jedyną szansą na zdrowe i piękne stopy staje się rezygnacja z ulubionych szpilek?

Paluchy koślawe: problem nie tylko estetyczny

Halluksy, czyli paluchy koślawe, są postrzegane zazwyczaj jako problem natury estetycznej. Faktem jest, że stopy w takim przypadku prezentują się niezbyt pięknie i wiele pań cierpiących z ich powodu unika noszenia butów z odkrytymi palcami. Ból stóp, który towarzyszy nieestetycznym zmianom, staje się dodatkowym problemem. Chodzenie na szpilkach dla wielu kobiet dotkniętych tym schorzeniem pozostaje tylko marzeniem – trudnym w realizacji ze względu na problemy z poruszaniem się. Co gorsza, halluksy utrudniają uprawianie wielu dyscyplin sportowych, szczególnie tych, które są obciążeniem dla stóp. Długie wędrówki, bieganie czy jazda na rolkach – z tych form aktywności wiele kobiet zrezygnowało właśnie z powodu halluksów. Czy istnieje skuteczny sposób na rozwiązanie problemów z bolącymi stopami?

Halluksy: jak się ich pozbyć?

Wkładki ze specjalnej pianki, plastry,  aparaty korygujące oraz wygodne buty na halluksy to asortyment, który coraz częściej pojawia się w aptekach oraz sklepach obuwniczych. Dla pań cierpiących z powodu silnego bólu stóp, którym marzy się szybki powrót do zdrowia, szansą na pozbycie się problemu stają się operacje halluksów. Są one przeprowadzane m. in. w ENEL-MED – centrum medycznym, którego Szpital Centrum zapewnia doskonałą opiekę oraz komfortowe warunki pobytu. Wybitni specjaliści oraz skuteczna rehabilitacja po zabiegu to podstawa dla sukcesu, jeśli chcemy pozbyć się bólu stóp i cieszyć się ich atrakcyjnym wyglądem. Niewysoka kwota operacji sprawia, że kobiety aktywne zawodowo, dla których elegancki wygląd jest częścią służbowego wizerunku, coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie.

Nowoczesne techniki, z których tak chętnie korzysta współczesna ortopedia i neurochirurgia sprawiają, że z halluksami można skutecznie walczyć. Dzięki wiedzy medycznej i fachowej pomocy każda z nas może usunąć ten problem i znów czerpać radość z kupowania butów. Dla pań wyznających zasadę: „buty dla stóp, a nie stopy dla butów”, takie osiągnięcia współczesnej nauki są wyjątkowo przydatne.