W ostatnich latach producenci odzieży sportowej mogą wybierać wśród szerokiej gamy dzianin, z których produkują stroje z myślą o biegaczach, pływakach czy kolarzach. Na jakie materiały zwrócić szczególną uwagę? I czego poszukują klienci?

Gdy mowa o rynku szeroko rozumianej odzieży, należy podkreślić, że sportowcy są jedną z najbardziej wymagających grup konsumentów. Oczekują, że zakupione ubrania zagwarantują im maksymalną wygodę, będą trwałe i będą umożliwiać np. przepuszczanie pary wodnej. Z tego względu producenci odzieży sportowej przywiązują szczególną uwagę do jakości i właściwości dzianin, jakich używają. Dużą rolę w całościowym procesie produkcji odgrywają wytwórcy materiałów. To właśnie oni poszukują najlepszych rozwiązań i sprawdzają ich parametry. Te, które najlepiej się sprawdzają, są oferowane producentom. Jeżeli Twoja firma na co dzień zajmuje się projektowaniem lub szyciem ubrań przeznaczonych dla sportowców, sprawdź, jakie dzianiny cieszą się aktualnie największą popularnością.

Jakość jest najważniejsza

Ubrania sportowe są szczególnym typem odzieży. Przede wszystkim muszą sprawdzać się w nierzadko ekstremalnych warunkach. Właśnie dlatego do ich produkcji stosowane muszą być najwyższej jakości materiały. Firma Janmarsport, która oferuje wytwórcom odzieży sportowej różnorodne dzianiny, wykorzystuje szereg cenionych przez konsumentów surowców. To własne one gwarantują jakość, wygodę i trwałość poszczególnych elementów stroju sportowego. Wśród najbardziej rozpoznawalnych wskazać można na Thermolite, Tactel, Meryl czy Coolmax. Poszczególne surowce mają zastosowanie w produkowaniu różnorodnej odzieży sportowej – zarówno dla biegaczy, kolarzy, pływaków, jak i narciarzy.

Z myślą o wszystkich porach roku

Zawodowi sportowcy uprawiają najczęściej jedną dziedzinę sportu. Inaczej jest z osobami, które lubią aktywny tryb życia. Wybierając się na narty, poszukują ciepłego i niekrępującego stroju. Jeżeli chcą pobiegać, liczy się przede wszystkim wygoda i to, by ubranie przepuszczało powietrze. Tak zróżnicowane potrzeby zaspokoić muszą producenci wyrobów odzieżowych. Z tego względu ważne jest, by zastosowane na etapie produkcji surowce były dostosowane do oczekiwań klientów. O ile np. Coolmax stosowany jest głównie do wyrobu bielizny termoaktywnej czy sportowej, o tyle Thermolite zapewnia ciepło, choć jest przędza lekką, nie obciążającą ciała sportowca. Szeroki wybór surowców sprawia, że każdy producent może wybrać taki, jaki będzie najbardziej odpowiedni do przeznaczenia odzieży.

Z myślą o nadruku

Odzież sportowa to ubrania, na których często znaleźć mają się nadruki. W takim przypadku dzianina zastosowana do produkcji musi być nie tylko wygodna, lecz także odporna np. na usztywnianie się pod wpływem użytych barwników. Takie dzianiny sportowe znajdują szerokie zastosowanie, choć największym zainteresowaniem cieszą się wśród młodzieży. To właśnie z myślą o nich projektowane są takie linie odzieży. W ofercie Janmarsport znaleźć można tkaniny, które pozwalają na uzyskanie wyraźnego koloru i ostrego konturu. To najlepsze rozwiązanie dla wymagających.