Osoby doświadczające nietrzymania moczu bardzo często zastanawiają się, jakie produkty wybrać, by naprawdę ochronić się przed przeciekaniem. Pieluchy dla dorosłych to niejedyna możliwość, jest bardzo wiele różnych produktów, które mogą pomóc w zapewnienie komfortu. Dowiedz się, jak wybrać produkt chłonny!

Nietrzymanie moczu w stopniu lekkim

Kropelkowe i lekkie nietrzymanie moczu to najmniejszy stopień nasilenia problemu. Czasami pojawia się po wysiłku, kaszleniu czy kichaniu lub podniesienie czegoś cięższego, jednak nie musi mieć z tym nic wspólnego. Objawia się wyciekiem niewielkiej porcji moczu, czasami „gubieniem” kilku kropelek w ciągu całego dnia.

I chociaż wydaje się, że nietrzymanie moczu w stopniu lekkim nie jest za dużym problemem, osoby, które tego doświadczają na pewno uważają inaczej. Z medycznego punktu widzenia może nie zagraża to zdrowiu, ale na pewno zmniejsza komfort życia. W tym wypadku warto sięgnąć po dyskretne produkty chłonne. Dla mężczyzn TENA proponuje wkładki anatomiczne, dla kobiet specjalistyczne podpaski, które są bardziej chłonne niż standardowe wkładki higieniczne. Umieszcza się je w bieliźnie i są po prostu niewidoczne pod ubraniem, a świetnie chłoną wilgoć i zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Produkty do ochrony przy nietrzymaniu moczu w stopniu średnim

Średni stopnień nietrzymania moczu to już nieco większy problem. W tym wypadku wycieki mogą mieć nawet 200 ml objętości i pojawiają się na przykład przy wstawaniu z krzesła i innych codziennych czynnościach. Osoby zmagające się z tym problemem wycofują się z życia towarzyskiego, ponieważ boją się nieprzyjemnych wypadków. Jednak i w tym przypadku jest możliwość ratunku.

Produkty idealne w takiej sytuacji to pieluchomajtki dla dorosłych i majtki chłonne. Oba produkty mają podwyższony poziom chłonności, na dodatek przechowują wilgoć w strefach chłonnych, dzięki temu chronią skórę przed uszkodzeniami. Czym różnią się pieluchomajtki dla dorosłychi majtki chłonne? Te pierwsze są nieco grubsze i świetnie sprawdzają się w przypadku leżących chorych, ponieważ ich wymiana jest bardzo prosta. Majtki chłonne są wykonane z cienkiego materiału i mogą być stosowane przez osoby aktywne, które chcą nadal uprawiać sport i nie zamierzają rezygnować z codziennych aktywności. Majtki chłonne są jak standardowa bielizna – niewidoczne pod ubraniem i wygodne.

Ochrona przy ciężkim nietrzymaniu moczu

Pieluchomajtki dla dorosłych sprawdzą się także jako ochrona przy ciężkim nietrzymaniu moczu. Wszystko oczywiście zależy od poziomu zaawansowania problemu. Pieluchomajtki to zabezpieczenie przed wyciekaniem dla osób, które chociaż w minimalny sposób kontrolują czynności fizjologiczne. Mogą być stosowane także w przypadku pacjentów leżących i niesamodzielnych.

Całkowita utrata możliwości kontroli czynności fizjologicznych nierzadko wymaga już zastosowania wysokochłonnych pieluch anatomicznych, ponieważ mają one maksymalną chłonność i są tak zaprojektowane, by zapobiegać wyciekom kału czy moczu bokami. Jeśli jednak okaże się, że pieluchomajtki dla dorosłych są bardziej wygodne dla pacjenta, można dopasować ich poziom chłonności do jego potrzeb.

Wybór idealnego rozmiaru

Wybierając produkty chłonne dla osób dorosłych, należy bardzo dokładnie zastanowić się nad rozmiarem. Tylko dobrze dobrane pieluchomajtki lub majtki chłonne gwarantują pełną ochronę przed przeciekaniem.

Każdy produkt marki TENA występuje w kilku rozmiarach. Ich zakres jest dość szeroki, a to dlatego, że produkty chłonne zostały wykonane z miękkiego i rozciągliwego materiału, by jak najłatwiej dopasować rozmiar do sylwetki.