Wyeksponowana szyja świetnie podkreśla nasze piękno. Niestety, nie zawsze wiemy, jak umiejętnie to robić. Popełniamy błędy w wyborze biżuterii, bo kierujemy się zaleceniami producentów, a nie własnymi predyspozycjami. Dziś radzimy, jak dobrać naszyjnik, żeby uniknąć modowej wpadki i wyglądać efektownie.

Dobór naszyjnika do dekoltu


Nie każdemu dobrze we wszystkim – to hasło powinno nam towarzyszyć zawsze, gdy wybieramy się na zakupy. Sklepy kuszą przecenami, a my zapominamy, że nie wyglądamy, jak modelki z billboardów. Wracamy do domu, zakładamy nową biżuterię lub ciuch i załamujemy się, bo efekt, nie do końca nam odpowiada. Dlatego wybierając naszyjnik, warto wcześniej wiedzieć, jaki najbardziej do nas pasuje.

Osoby szczupłe, o pociągłej twarzy, często noszą dekolt w kształcie litery V. Do takiego wycięcia świetnie pasują lejące się, lekkie naszyjniki. Biżuteria nie powinna wystawać poza dekolt. Dobrze, jeśli ma podobny kształt. Może to być ozdoba z zawieszką, która dodatkowo wydłuży szyję i wyeksponuje kości obojczykowe.

naszyjnik zge nz0020 c aniakruk pl 30

Kobiety o okrągłej twarzy i krępej budowie, potrzebują wyrazistej biżuterii. Taki kształt buzi współgra z dekoltem typu serce. Dobrany do niego naszyjnik nie powinien być ani długi, ani cienki. Świetnie sprawdzą się ozdoby z masy perłowej lub kamieni naturalnych. Raczej zrezygnujmy z drobnych zawieszek. Naszyjnik ma być konkretny. Warto zwrócić uwagę na biżuterię geometryczną.

naszyjnik mcm n011 04 c aniakruk pl 30

Panie cieszące się większym biustem, muszą odpuścić bogate ozdoby szyi, bo te dodatkowo wyeksponują pokaźny dekolt. Najlepiej wybierać okrągłe wycięcia, które ładnie można podkreślić jednokolorową biżuterią o prostej formie.

Dobór naszyjnika do kreacji

Nie od dziś wiadomo, że dodatki muszą współgrać ze strojem. Dlatego do delikatnych sukienek koktajlowych, zabronione jest zakładanie ciężkich wisiorków wybijających się na pierwszy plan. Letnie, zwiewne kreacje można ciekawie uzupełnić subtelnymi dodatkami, np. srebrnym naszyjnikiem z zawieszką w kształcie serca lub obrączki.

naszyjnik sam ns0650 c aniakruk pl 31

Wieczorowe, długie suknie w ciemnych kolorach, zaakcentujemy wyrazistym naszyjnikiem. Trzeba jednak pamiętać, że ozdoba nie może kontrastować z kreacją. Naszyjnik musi pasować do dekoltu. Ważne również, by nie przesadzić – zbyt wiele dodatków może zdominować sukienkę.

naszyjnik sbi ns0200 c aniakruk pl 31

Zobacz także: Kolekcje naszyjników w butiku Ania Kruk.

Na co dzień najlepsze są skromne naszyjniki. Uniwersalne, czyli pasujące do wszystkiego. W tym przypadku idealnym materiałem jest srebro. Nie musimy rezygnować z zawieszek. Ładny kamień szlachetny (byle nie za duży!) lub napis zdobiony cyrkoniami, to doskonały wybór.

Dobór naszyjnika do charakteru

Noszenie biżuterii, która nie pasuje do naszego stylu bycia, mija się z celem. Osobowość odgrywa bardzo ważną rolę w doborze dodatków, jednak wiele z nas o tym zapomina. To duży błąd, bo źle dopasowane ozdoby zaburzają stylizację i obniżają naszą samoocenę.

naszyjnik slt ns0790 c aniakruk pl 31

Przykładowo: silne, energiczne i niezależne kobiety powinny zrezygnować z subtelnej, cienkiej biżuterii. Zbyt delikatne dodatki nie pasują do mocnej osobowości, widać to choćby w stylu chodzenia. Chód pewny siebie, szybki, współgra z dużym, kolorowym naszyjnikiem. Finezyjny, ledwo widoczny łańcuszek nie spełni w tym przypadku swojego zadania. Pamiętajmy o tym dobierając nie tylko naszyjnik, ale też inne dodatki.