Świat mody od zawsze przyciąga ludzi. Kształtują go osobowości z ogromną wyobraźnią, wyczuciem elegancji i bogatym doświadczeniem.

Styliści i fryzjerzy to osoby z pasją, dobrze znające swój fach i potrafiące go wykorzystać na potrzeby każdego klienta. Jeśli chcielibyśmy coś zrobić z naszym wyglądem, zacznijmy od włosów. Gdy nie wiemy, na co się zdecydować, po prostu zapytajmy fryzjera. Powodów, by zawierzyć jego opinii, jest wiele. Wskażmy trzy podstawowe.

Fryzjer to profesjonalista

Znajomość obowiązujących trendów to obowiązek każdego szanującego się fryzjera. Aby zapewnić klientom zadowolenie z usługi, musi on nie tylko korzystać ze specjalnych produktów, dostępnych wyłącznie u autoryzowanych dystrybutorów, ale także na bieżąco się dokształcać. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, specjaliści z branży modowej organizują liczne kursy i warsztaty, lokalne, jak i międzynarodowe. Obecnie panuje przekonanie, że zawód fryzjera wymaga ciągłego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji. Aby zdobyć niektóre prestiżowe certyfikaty i dyplomy (jak choćby od L’Oréal Professionnel – http://lorealprofessionnel.pl/), należy przebyć długie szkolenie zakończone trudnym egzaminem. Ich uzyskanie jest zatem przekonującym świadectwem profesjonalizmu i argumentem, by zaufać specjaliście.

Fryzjer to artysta, a nie rzemieślnik

Nie ma nic bardziej zabójczego dla profesjonalizmu niż rutyna. Fryzjerzy to z reguły pasjonaci, ludzie o nieprzeciętnej osobowości, znajdujący w swoim fachu zawodowe spełnienie. Musi z tym łączyć się świadomość, że prawdziwe mistrzostwo wymaga nie tylko doświadczenia i wielu lat ciężkiej pracy, ale również samodzielnego poszukiwania coraz to nowych form, udoskonalania starych, wyznaczania kierunków i zarazem dbania o oryginalność. Musi się to odbywać przy świetnej znajomości świata mody oraz wyjątkowej intuicji, które sprawiają, że prawdziwy fryzjer („z powołania”) wie, co dla klienta dobre.

Fryzjer to także terapeuta

Nietrudno spotkać się z opiniami, że fryzjer bywa także świetnym psychologiem. Lata pracy z klientami uczą go bowiem nie tylko wsłuchiwać się w potrzeby ludzi, ale również rozumieć ich problemy. Nam z kolei czasem o wiele łatwiej jest zwierzyć się obcej osobie, aniżeli znajomemu czy rodzinie. Fryzjer budzi nasze zaufanie, staje się kimś bliskim; kimś, kogo można zapytać nie tylko o poradę w sprawie koloryzacji włosów.