Strona głównaMacierzyństwoCiąża i PoródZdrowe i sprawne mięśnie kegla to podstawa!

  Zdrowe i sprawne mięśnie kegla to podstawa!

  Każda kobieta pragnie zachować dobre zdrowie oraz sprawność do później starości. W tym celu regularnie uprawiamy sport, dbamy o prawidłowe odżywianie oraz troszczymy się o swój wygląd. Oprócz wszystkich tych czynności, warto jednak zwrócić także uwagę o nasze zdrowie w sferze intymnej. Temu właśnie służą ćwiczenia na mięśnie kegla, które każda dbająca o swoje zdrowie kobieta powinna wykonywać regularnie.

  Mięśnie kegla – gdzie się znajdują i jaką rolę pełnią?

  Mięśnie kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Ich podstawowym zadaniem jest kontrolowanie oraz podtrzymywanie we właściwej pozycji dna miednicy oraz pęcherza moczowego. Sprawne i regularnie ćwiczone mięśnie kegla sprawiają, że kobieta czerpie większą satysfakcję ze współżycia, ma zapewniony bardziej intensywny orgazm oraz chętniej oddaje się miłosnym uniesieniom.

  Lepsza jakość życia w sferze intymnej to jednak jeszcze nie wszystko, co są w stanie zagwarantować nam sprawne mięśnie kegla. Oprócz tego, ułatwiają one bowiem poród oraz odpowiadają za prawidłowe trzymanie moczu. Decydując się na regularne dbanie o sprawność oraz kondycję mięśni kegla znacząco zmniejszamy więc ryzyko pojawienia się problemów z trzymaniem moczu oraz wypadaniem macicy, na które są szczególnie narażone kobiety w średnim i starszym wieku.

  Jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie kegla, aby były zawsze sprawne i silne?

  W pierwszej kolejności musimy zlokalizować mięśnie kegla. Możemy to zrobić podczas wizyty w toalecie. Podczas oddawania moczu na chwilę zatrzymujemy jego strumień. Te mięśnie, których zaciskanie w tym momencie poczujemy, to właśnie słynne mięśnie kegla. W taki prosty sposób możemy je także regularnie ćwiczyć. Zaleca się bowiem, aby podczas oddawania moczu na ok. trzy sekundy zatrzymać jego przepływ zaciskając w tym celu mięśnie dna miednicy. Takie ćwiczenia warto wykonywać regularnie, podczas każdej wizyty w toalecie.

  Zatrzymywanie moczu to jednak nie jedyne ćwiczenie, które możemy wykonywać w celu usprawnienia oraz wzmocnienia mięśni kegla. Jego wykonywania nie zaleca się bowiem w przypadku kobiet, które cierpią na nawracające zapalenia pęcherza. Innym sposobem, który pozwoli nam codziennie dbać o sprawność mięśni kegla, są natomiast dyskretne i nowoczesne kulki do pochwy.

  Kulki do pochwy pomogą regularnie dbać o sprawność i siłę mięśni kegla!

  Kulki do pochwy to specjalne wykonane z antyalergicznych oraz w pełni bezpiecznych dla naszego zdrowia materiałów przyrządy, które wprowadza się do pochwy. Są one dyskretne i praktycznie niewyczuwalne podczas noszenia. Ich zaletą jest także to, że praktycznie bez wysiłku z naszej strony będą one dbały o sprawność mięśni kegla. Jedyne, o czym musimy bowiem pamiętać, jest ich założenie.

  Kulki do pochwy w PlumBum.com.pl pomogą każdej kobiecie w utrzymaniu mięśni dna macicy w doskonałej kondycji. Nadają się bowiem do regularnego używania dla pań w każdym wieku. Dzięki nim nie tylko zwiększymy swoją satysfakcję ze współżycia, ale także zadbamy o lepsze zdrowie. Kulki do pochwy ułatwią bowiem przygotowanie naszego ciała do porodu, pomogą w powrocie do formy po urodzeniu dziecka, a także wspomogą wyeliminowanie problemów z nietrzymaniem moczu.

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,860ObserwującyObserwuj