W dzisiejszych czasach znalezienie w sklepie naturalnej wędliny graniczy niemal z cudem. Coraz częściej trafiamy bowiem na produkty przepełnione chemią, przez co tracą one swoje walory smakowe, a co najważniejsze – zdrowotne. Co zatem zrobić, by móc cieszyć się aromatycznym smakiem kruchej i pysznej wędliny lub mięsa? Od lat niezastąpionym sposobem jest wędzenie, które może się odbywać również w warunkach domowych, np. w naszym ogrodzie lub na tarasie.

Wędzeniem nazywamy rodzaj obróbki cieplnej, podczas której nasz produkt zostaje poddawany działaniu ciepła i związków chemicznych znajdujących się w dymie. Gwarancją skutecznego wędzenia jest zatem ciepło i dym powstające podczas spalania drewna, trocin lub wiórów przy niewielkim dostępie powietrza.

Chcąc cieszyć się zdrowymi wędlinami zrobionymi we własnym ogrodzie warto zainwestować w atrakcyjną wędzarnię ogrodową, którą można przygotować samodzielnie lub zakupić jako gotowy produkt. Jednym z modeli najczęściej wybieranych na rynku jest naturalna wędzarnia drewniana oferowana przez sklep ePraktyk.pl.

Prezentowana wędzarnia ogrodowa wykonana została z  wytrzymałych desek świerkowych pochodzących z polskich, bieszczadzkich lasów. Ręcznie wykonaną wędzarnię wyposażono w ergonomiczny daszek z możliwością zdejmowania go, który umożliwia nam zachowanie pełnej kontroli nad procesem wędzenia wędlin i mięsa.

Konstrukcja drewnianej wędzarni ogrodowej wzmocniona dodatkowymi wkrętami, zaś w komorze zastosowano specjalny deflektor gwarantujący równomierne rozprowadzanie dymu.

Mobilność wędzarni

Ważną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej wędzarni drewnianej jest jej mobilność i możliwość przenoszenia w dowolnie wybrane przez nas miejsce. Decydując się na zakup produktu w sklepie ePraktyk.pl możemy mieć pewność, że w prosty sposób umieścimy ją zarówno w ogrodzie, jak również na tarasie, bez obaw o to, że zabierze zbyt dużo miejsca.

Co więcej, prezentowana wędzarnia ogrodowa drewniana sprzedawana jest w zestawie z komorą wędzarniczą z daszkiem, paleniskiem z rurą i kolankami, kijkami do wieszania wędzonki, jak również specjalnymi, funkcjonalnymi hakami.

Niesamowicie pyszne wędliny własnej produkcji

Na koniec, warto skupić się na atutach związanych z wędzeniem wędlin w ogrodowej wędzarni. Wśród nich zaliczyć należy przede wszystkim niepowtarzalny smak i zapach produktów, doskonałą konserwację, jak również zabijanie grzybów i bakterii, które mogą mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Wędliny zrobione we własnym ogrodzie wyróżniają także wysokie walory dietetyczne, przez co polecane są osobom dbającym o linię.