Zestawy kosmetyków cieszą się niesłabnącym powodzeniem – od lat goszczą na listach prezentów na każdą okazję. Jeśli więc zbliża się jakaś okazja, podsuń swojemu partnerowi ten artykuł – niech ma ułatwione zadanie!

Dlaczego warto kupować zestawy?

Głównym powodem, dla którego zestawy kosmetyków są tak popularne, jest wygoda kupowania. Nie trzeba zastanawiać się, które linie zapachowe będą do siebie pasowały, jakie produkty będą się uzupełniały, a których nie da się używać jednocześnie.

Gotowy zestaw kosmetyków to także wykluczenie konieczności pakowania prezentu. Większość producentów oferuje gotowe zestawy w ozdobnych pudełkach, więc wystarczy dodać kokardę i cieszyć się z estetycznego i eleganckiego prezentu.

Niebegatelne znaczenie ma także cena – nie od dziś wiadomo, że w pakiecie jest zawsze taniej. I zestawy kosmetyków z reguły nie są tu wyjątkiem. Warto jednak czasem przekalkulować cenę, by nie okazało się, że poszczególne elementy zestawu mają niższe ceny niż te same produkty w zestawie.

Radość odkrywania nowych kosmetyków to kolejna zaleta gotowoych zestawów. Jeśli wiesz, że na co dzień używasz balsamu do ciała i żelu pod prysznic, raczej nie sięgniesz po kolejny produkt z tej linii – w końcu nie jest Ci potrzebny, prawda?. Jeśli jednak dostaniesz zestaw kosmetyków, w którym oprócz wspomnianego żelu i balsamu znajdzie się peeling cukrowy, dlaczego by go nie wypróbować?

Kiedy zestaw kosmetyków jest złym pomysłem?

Żeby móc bez ryzyka kupić zestaw kosmetyków na prezent, musisz znać gust obdarowywanej osoby. Nietrafione perfumy mogą stać się dekoracją toaletki, jednak zestaw 5-w-1 wypadałoby zużyć – a jak to zrobić, gdy zapach kompletnie Ci nie odpowiada?

Należy uważać na skład zestawów. W żadnym wypadku nie powinno się kupować kosmetyków działających na problemy skóry: wszelkiego rodzaju kremy przeciwzmarszczkowe, wygładzające, odmładzające, antycellulitowe, ujędrniające i dla kobiet „X lat +” to prezenty nietaktowne, mogące być przyczynkiem do kłótni, nie do radości z prezentu. Bezpieczny wariant to zestawy kosmetyków zawierające perfumy, kremy nawilżające, balsamy do ciała i żele pod prysznic.

Zestawy kosmetyków dla kobiet mogą być postrzegane jako pójście na łatwiznę. Znacznie prościej jest kupić jedno pudełko, niż dobrać osobisty prezent, pasujący do upodobań obdarowywanej osoby.

Zestawy kosmetyków dla kobiet –-02-2014

Namawiamy do zapoznania się z nowym spisem najpopularniejszych produktów z działu „Uroda”. Tym razem przyjrzeliśmy się artykułom z kategorii „Zestawy kosmetyków dla kobiet” i przygotowaliśmy wykaz 10 modeli najczęściej poszukiwanych w analizowanym miesiącu. Poniższy ranking przygotowano w oparciu o dane statystyczne serwisu porównującego ceny Skąpiec.pl i pokazuje kroki zakupowe potencjalnych nabywców. Owocnej lektury!

Ranking producentów

LP. Nazwa producenta Ilość odsłon
1 Versace 14.46%
2 Davidoff 13.25%
3 Elizabeth Arden 12.05%
4 Lacoste 12.05%
5 Thierry Mugler 10.84%
6 Dolce&Gabbana 9.64%
7 Prada 7.23%
8 Giorgio Armani 7.23%
9 Calvin Klein 7.23%
10 Chloe 6.02%

Ze statystyk serwisu porównującego ceny Skąpiec.pl wynika, że najchętniej oglądanym producentem produktów z kategorii „Zestawy kosmetyków dla kobiet” była w minionym miesiącu firma Versace. Marka ta uzyskała 14.46% głosów. Następne lokaty w plebiscycie przypadły markom Davidoff (13.25%) oraz Elizabeth Arden (12.05%).

Ranking najpopularniejszych produktów

Poniżej zamieszczamy tabelę, w której znajduje się się 10 najczęściej poszukiwanych zestawów kosmetyków. Liczymy, że w tym rankingu znajdzie się zestaw dla Was.

LP. Nazwa produktu Procent odsłon Cena od Cena do
1 Elizabeth Arden 5th avenue 19.23% 59,00 zł 140,05 zł
2 Lacoste Eau de Lacoste 13.46% 134,69 zł 134,69 zł
3 Prada Candy 11.54% 230,75 zł 263,00 zł
4 Dolce&Gabbana Light Blue 9.62% 171,20 zł 352,00 zł
5 Davidoff Cool Water 7.69% 124,50 zł 225,00 zł
6 Kenzo Parfum d´ete 7.69% 219,95 zł 219,95 zł
7 Cartier Eau de CARTIER 7.69% 156,27 zł 156,27 zł
8 Chloe Chloe 7.69% 209,00 zł 296,99 zł
9 Davidoff Cool Water 7.69% 112,00 zł 245,00 zł
10 Calvin Klein Euphoria 7.69% 115,00 zł 299,00 zł

Najpopularniejsze zestawy kosmetyków dla kobiet w lutym 2014r.

Elizabeth Arden 5th avenue

Elizabeth Arden 5th avenue

 

Elizabeth Arden 5th avenue zdobył pierwsze miejsce w rankingu na najpopularniejszy produkt z kategorii „Zestawy kosmetyków dla kobiet”. Na liście podstawowych parametrów technicznych cechujących ten model są: Rodzaj: zapach + balsam do ciała

 

Lacoste Eau de Lacoste

Lacoste Eau de Lacoste

 

Drugie miejsce w zestawieniu uzyskał w badanym miesiącu produkt Lacoste Eau de Lacoste. Oznaczone tym symbolem „zestawy kosmetyków dla kobiet” mają Rodzaj: zapach + balsam do ciała + żel pod prysznic

 

Prada Candy

Prada Candy

 

Prada Candy to kolejny najczęściej oglądany przez konsumentów sprzęt w kategorii „zestawy kosmetyków dla kobiet”. Rodzaj: zapach + balsam do ciała to podstawowe elementy charakteryzujące urządzenie o nazwie Prada Candy.

 

Dolce&Gabbana Light Blue

Dolce&Gabbana Light Blue

 

Model Dolce&Gabbana Light Blue uplasował się na czwartej pozycji w plebiscycie najbardziej pożądanych urządzeń z kategorii „zestawy kosmetyków dla kobiet”. Podstawowe informacje z karty technicznej omawianego modelu Dolce&Gabbana Light Blue to: Rodzaj: zapach + balsam do ciała + żel pod prysznic.

 

 

Davidoff Cool Water

Davidoff Cool Water

 

Sprzęt Davidoff Cool Water wieńczy pierwszą piątkę najpopularniejszych produktów z grupy „zestawy kosmetyków dla kobiet”. Dla produktu Davidoff Cool Water najbardziej typowe są takie elementy jak: Rodzaj: zapach + balsam do ciała + żel pod prysznic.