Na rynku roi się od wszelakich suplementów diety. Sklepowe i apteczne półki uginają się od mniej lub bardziej naturalnych składników. Zielona kawa to doskonały wybór, jeśli chcesz zgubić zbędne kilogramy. Jak działają suplementy diety z zieloną kawą?

Czym jest zielona kawa

Zielona kawa brzmi bardzo egzotycznie – jednak nie jest to odmienny gatunek kawy, tylko specjalnie przygotowane ziarna zwykłej kawy. Ziarna zielonej kawy suszy się zamiast ją palić, dzięki czemu zachowuje swój zielony kolor i wyjątkowe właściwości. Zielona kawa jest znacznie delikatniejsza od swojej czarnej odpowiedniczki. Jej aromat jest łagodny, ale zawartość kofeiny jest identyczna jak w kawie czarnej. Jeśli więc szukasz pobudzającego napoju, a czarna kawa Ci nie smakuje, wypróbuj zieloną kawę.

Co zawiera zielona kawa

Skuteczne suplementy diety zawierają w swoim składzie przeciwutleniacze, składniki przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej oraz ograniczające przyswajanie substancji odżywczych przez nasz organizm.

Właściwości zielonej kawy wynikają z obecności kofeiny oraz kwasu chlorogenowego (CGA). Samo CGA w przyrodzie reguluje metabolizm roślin. Jest przy tym silnym przeciwutleniaczem, zapobiegającym procesom starzenia i rozwojowi komórek rakowych. Co ciekawe, nie jest to substancja nam obca. Joe Vinson, chemik z Uniwersytetu z Scanton w Pensylwanii odkrył CGA w zielonej kawie, karczochu, pokrzywie, suszonych śliwkach i brzoskwiniach.

Dlaczego zielona kawa odchudza?

Zielona kawa działa bakteriobójczo, chroniąc organizm przed infekcjami. To jednak tylko początek.

Prawdziwa siła zielonej kawy ujawnia się, gdy kofeina i CGA zadziałają wspólnie, zapewniając bezpieczną redukcję masy ciała. Taka kombinacja ma 2 istotne efekty:

Po pierwsze, zielona kawa przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej w ciele człowieka. To zasługa kofeiny, od wieków uznawanej za wspomagającą odchudzanie. Co ciekawe kofeina poza właściwościami odchudzającymi dodaje energii, dzięki czemu łatwiej prowadzić aktywny tryb życia, tak istotny przy odchudzaniu.

Po drugie, kwas chlorogenowy powoduje spowolnienie wchłaniania glukozy do krwi. Badania wskazują, że może to być obniżenie nawet na poziomie 30%, co jest niebagatelnym wsparciem dla organizmu w procesie odchudzania. To właśnie ograniczenie wchłaniania glukozy wzbudziło największe zainteresowanie dietetyków poszukujących nowych suplementów diety.

Suplementy to nie wszystko

Pamiętaj, że same suplementy nie pozwolą Ci schudnąć. Zielona kawa wspomaga odchudzanie, jednak bez zbilansowanej diety, woli schudnięcia i choćby minimalnego wysiłku fizycznego nie osiągniesz zadowalających efektów. Jeśli jednak próbujesz schudnąć a tempo redukcji masy ciała nie jest dla Ciebie zadowalające, wypróbuj ekstrakt z zielonej kawy. To w pełni naturalny i nieszkodliwy suplement diety, który może pomóc spełnić Ci marzenie o szczupłej sylwetce na lato!

Artykuł powstał we współpracy z serwisem www.zielonakawatabletkisklep.pl