Zielone wnętrza budzą spokój, relaksują i napełniają przy tym naturalną energią. Dlatego aranżacje wnętrz wykorzystujące kolor zielony zawsze wyglądają świeżo i optymistycznie. Chcesz zobaczyć, jak pięknie wyglądają zielone wnętrza i z czym łączyć kolor zielony we wnętrzu? Zapraszamy do galerii!

Zielone wnętrza – z czym łączyć kolor zielony?

Zielone wnętrza mogą nabrać zupełnie różnego charakteru, zależnie od tego, z jakimi kolorami (i w jakich proporcjach) zostaną połączone. Poniżej najpopularniejsze zestawienia – zielone wnętrza możesz urozmaicić następującymi połączeniami:

wnetrza zielony kolor we wnetrzach zielone aranzacje wnetrz banner6
Wnętrze biało-zielone – świeże i lekkie (fot. depositphotos)

Aranżacje wnętrz łączące zielony i biały to klasyka w aranżacji wnętrz. Szczególnie odcienie trawiastej zieleni i jasna, złamana żółtym zieleń doskonale odświeżą i podkreślą czystość wnętrza bazującego na kolorze białym. Całkowicie zielone wnętrza mogą być dość ciężkie, dlatego rozjaśnienie ich białymi meblami i dodatkami (czy choćby białą sztukaterią i zasłonami) doskonale się sprawdzi.

wnetrza zielony kolor we wnetrzach zielone aranzacje wnetrz banner3
Połączenie zieleni i jasnych odcieni brązowego i beżowego. (fot. www.Eksim.pl)

Zielone wnętrza w stylu eko – beże i brązy to kolejny, niezwykle popularny nurt w aranżacji wnętrz. Połączenie świeżych odcieni zielonego, przywodzących na myśl las i łąkę, doskonale komponuje się z naturalnymi odcieniami beżu, złamanych szarości, brązów i innych neutralnych odcieni. Jeśli zieloną aranżację uzupełnisz dodatkowo o naturalne materiały – len, wiklinę i niemalowane gliniane naczynia, otrzymasz stonowaną, elegancką i relaksującą aranżację.

wnetrza zielony kolor we wnetrzach zielone aranzacje wnetrz banner7
Zielony kolor podkreśla szlachetność mebli w kolorze brązowym. (fot. www.IKEA.pl)

Aranżacje wnętrz łączące zielony i ciemny brąz – zielone wnętrza świetnie się sprawdzają przy eklektycznych aranżacjach. Ciemna, butelkowa zieleń na ścianach sprawi, że drewniane i skórzane meble będą wyglądały szlachetniej i dostojniej. Jeśli chcesz wyeksponować swoje wiekowe meble, bądź lubisz styl retro, zielone wnętrza pozwolą Ci na wyeksponowanie swoich zbiorów starych mebli.

wnetrza zielony kolor we wnetrzach zielone aranzacje wnetrz banner5
Zielony kolor pasuje również do innych intensywnych odcieni – z różowym i fioletowym doskonale się komponuje. (fot. www.BMpolska.pl)

Zielone wnętrza nie muszą być klasyczne – kontrast! Zieleń to nie tylko stonowane, klasyczne aranżacje – kwiaty są przykładem na to, że zieleń dobrze łączy się z różnymi intensywnymi odcieniami. Możesz przebierać w morzu kombinacji – łączyć kilka odcieni zielonego ze sobą, przełamać zielone wnętrza ciepłym pomarańczowym i żółtym, intensywnym różowym, czy fioletowym i niebieskim! Ważne, by aranżacja wnętrza wykorzystującego takie kontrastowe połączenie kolorów miała neutralne tło.

Zielony w aranżacji wnętrz jest uniwersalny . Zielone wnętrza uznawane są za neutralne – w zależności od pozostałych kolorów zielony może wydawać się ciepły (w otoczeniu żółtego) lub zimny (gdy zostanie połączony z niebieskim). Wystarczy dodać do aranżacji ulubione meble (zielony jest dobrym tłem zarówno dla nowoczesnych, jak i klasycznych mebli), by uzyskać zielone wnętrze, które będzie przez długie lata atrakcyjne i świeże. Pędzle w dłoń!

pinterest kobietawielepie button

W galerii zaprezentowano zdjęcia firm: www.IKEA.pl | www.bmpolska.com | Bensons for Beds | NEXT | Wilko | www.BRW.com.pl | www.Dekoral.pl | www.Eksim.pl | www.JVD.pl | ISME | Marks & Spencer