Więcej
  Strona głównaDomDekoracje i aranżacjeZielone wnętrza – aranżacje wnętrz w kolorze zielonym

  Zielone wnętrza – aranżacje wnętrz w kolorze zielonym [50 zdjęć – galeria]

  Zielone wnętrza budzą spokój, relaksują i napełniają przy tym naturalną energią. Dlatego aranżacje wnętrz wykorzystujące kolor zielony zawsze wyglądają świeżo i optymistycznie. Chcesz zobaczyć, jak pięknie wyglądają zielone wnętrza i z czym łączyć kolor zielony we wnętrzu? Zapraszamy do galerii!

  Zielone wnętrza – z czym łączyć kolor zielony?

  Zielone wnętrza mogą nabrać zupełnie różnego charakteru, zależnie od tego, z jakimi kolorami (i w jakich proporcjach) zostaną połączone. Poniżej najpopularniejsze zestawienia – zielone wnętrza możesz urozmaicić następującymi połączeniami:


  Wnętrze biało-zielone – świeże i lekkie (fot. depositphotos)

  Aranżacje wnętrz łączące zielony i biały to klasyka w aranżacji wnętrz. Szczególnie odcienie trawiastej zieleni i jasna, złamana żółtym zieleń doskonale odświeżą i podkreślą czystość wnętrza bazującego na kolorze białym. Całkowicie zielone wnętrza mogą być dość ciężkie, dlatego rozjaśnienie ich białymi meblami i dodatkami (czy choćby białą sztukaterią i zasłonami) doskonale się sprawdzi.


  Połączenie zieleni i jasnych odcieni brązowego i beżowego. (fot. www.Eksim.pl)

  Zielone wnętrza w stylu eko – beże i brązy to kolejny, niezwykle popularny nurt w aranżacji wnętrz. Połączenie świeżych odcieni zielonego, przywodzących na myśl las i łąkę, doskonale komponuje się z naturalnymi odcieniami beżu, złamanych szarości, brązów i innych neutralnych odcieni. Jeśli zieloną aranżację uzupełnisz dodatkowo o naturalne materiały – len, wiklinę i niemalowane gliniane naczynia, otrzymasz stonowaną, elegancką i relaksującą aranżację.


  Zielony kolor podkreśla szlachetność mebli w kolorze brązowym. (fot. www.IKEA.pl)

  Aranżacje wnętrz łączące zielony i ciemny brąz – zielone wnętrza świetnie się sprawdzają przy eklektycznych aranżacjach. Ciemna, butelkowa zieleń na ścianach sprawi, że drewniane i skórzane meble będą wyglądały szlachetniej i dostojniej. Jeśli chcesz wyeksponować swoje wiekowe meble, bądź lubisz styl retro, zielone wnętrza pozwolą Ci na wyeksponowanie swoich zbiorów starych mebli.


  Zielony kolor pasuje również do innych intensywnych odcieni – z różowym i fioletowym doskonale się komponuje. (fot. www.BMpolska.pl)

  Zielone wnętrza nie muszą być klasyczne – kontrast! Zieleń to nie tylko stonowane, klasyczne aranżacje – kwiaty są przykładem na to, że zieleń dobrze łączy się z różnymi intensywnymi odcieniami. Możesz przebierać w morzu kombinacji – łączyć kilka odcieni zielonego ze sobą, przełamać zielone wnętrza ciepłym pomarańczowym i żółtym, intensywnym różowym, czy fioletowym i niebieskim! Ważne, by aranżacja wnętrza wykorzystującego takie kontrastowe połączenie kolorów miała neutralne tło.

  Zielony w aranżacji wnętrz jest uniwersalny . Zielone wnętrza uznawane są za neutralne – w zależności od pozostałych kolorów zielony może wydawać się ciepły (w otoczeniu żółtego) lub zimny (gdy zostanie połączony z niebieskim). Wystarczy dodać do aranżacji ulubione meble (zielony jest dobrym tłem zarówno dla nowoczesnych, jak i klasycznych mebli), by uzyskać zielone wnętrze, które będzie przez długie lata atrakcyjne i świeże. Pędzle w dłoń!

  W galerii zaprezentowano zdjęcia firm: www.IKEA.pl | www.bmpolska.com | Bensons for Beds | NEXT | Wilko | www.BRW.com.pl | www.Dekoral.pl | www.Eksim.pl | www.JVD.pl | ISME | Marks & Spencer

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,876ObserwującyObserwuj