Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Święta spędzasz w gronie rodziny i najbliższych. Śpiewacie kolędy, wspólnie spożywacie świąteczne potrawy. W tym czasie pomyśl także o spacerze, który będzie doskonałym pomysłem po świątecznych posiłkach.

Ubierz się ciepło, aby Twój spacer nie skończył się przedwcześnie z powodu mrozu i zmarzniętych stóp. Pamiętaj również, że okres jesienno-zimowy sprzyja przeziębieniom oraz infekcjom. Ubierz się więc ciepło gdyż nieodpowiednia odzież może być przyczyną przeziębienia.

Czapka obowiązkowa na świąteczny spacer

Czy wiesz o tym, że przez głowę ucieka najwięcej ciepła? W temperaturze około 5 °C tracisz 50% ciepła, a w temperaturze poniżej 5 °C aż 70%. Dlatego z korzyścią dla Twojego zdrowia nie rezygnuj z nakrycia głowy. Czapka to nie tylko przymusowy element garderoby. Odpowiednio dobrana może być ozdobą i dopełnieniem Twojej zimowej stylizacji.

Postaw na nieprzemakalne materiały

Warto, abyś pomyślała o odzieży oraz obuwiu wykonanym z materiałów nieprzemakalnych. Poprzez mokrą lub wilgotną skórę ucieka 25 razy więcej ciepła. Zwróć również uwagę, aby Twoje buty miały grubą podeszwę oraz dobre ocieplenie wewnątrz buta np. z kożuszka, futerka czy gąbki.