Cudowne właściwości medyczne złota znali już starożytni Chińczycy od około 2500 p.n.e. Po badaniu Roberta Kocha w 1890 roku, w europejskich krajach w celach terapeutycznych złoto było powszechnie używane. Złoto jest metalem cenionym przez człowieka od zarania dziejów. W koloidalnej formie używane jest w kosmetyce od lat. Złoto stosuje się w kosmetologii do zabiegów upiększania. Prócz właściwości przeciwzmarszczkowych, nawilża skórę i likwiduje przebarwienia skórne. Złoto koloidalne regeneruje, odbudowuje i równoważy siły witalne w organizmie. Złoto koloidalne także stymuluje syntezę kolagenu, przyczyniając się do rekonstrukcji tkanki.

Czym jest złoto koloidalne?

Złoto koloidalne jest czystym, całkowicie naturalnym środkiem. To zawiesina najdrobniejszych, mikroskopijnych cząsteczek złota w wodzie destylowanej. Złoto koloidalne zawarte w kosmetykach jest całkowicie nietoksyczne i bezpieczne dla organizmu.

Badania wykazały wysoką skuteczność kosmetyków zawierających złoto w pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Dzięki obecności złota opóźniony zostaje proces powstawania zmarszczek, a zmarszczki już istniejące ulegają znacznemu spłyceniu. Nanocząsteczki złota są w stanie dotrzeć do warstwy podstawnej naskórka, uruchamiając tym samym mechanizmy związane z systemem jego nawilżania. Wysokie stężenie złota w preparacie powoduje zwężenie porów oraz tworzy cenny film na skórze, który chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Złoto wykazuje także silne właściwości antybakteryjne dzięki czemu zapobiega infekcjom skórnym.

Złoto jest również bardzo dobrym nośnikiem dla innych czynnych składników, przyspiesza ich migrację w głąb skóry. Dlatego często w jego towarzystwie pojawiają się inne cenne substancje.

Złoto koloidalne. – jak działa na skórę?

  • Działa silnie antybakteryjnie i przeciwzapalnie.
  • Łagodzi podrażnienia.
  • Przyspiesza migrację składników aktywnych w głąb skóry.
  • Stymuluję syntezę kolagenu.
  • Stymuluje proces oczyszczania organizmu drogą skórną.
  • Nawilża i odżywia dojrzałą cerę.
  • Opóźnia proces powstawania zmarszczek.
  • Wytwarza na skórze film ochronny.

Złoto koloidalne w kosmetyce

Wiele marek kosmetycznych wykorzystuje złoto koloidalne w swoich kosmetykach: kremach, balsamach, mleczkach, bazach pod makijaż. Złoto koloidalne występuje także w maskach kosmetycznych na twarz i ciało, w koncentratach i ampułkach.