Wiele z nas, chcąc zaoszczędzić trochę czasu, wybiera najszybszą metodę usuwania owłosienia z nóg i goli je. Zapominamy jednak, iż „ucięte” włoski często odrastają już po kilkunastu godzinach. Czym zastąpić maszynkę i jak cieszyć się gładką skórą przez długi czas?

Lenistwu mówimy nie!

Zamiast narzekać na inne zabiegi pozbywania się włosków, które są pracochłonne, zastanówmy się, ile czasu tracimy na walkę z odrastającą „szczecinką” szpecącą nasze nogi. Zmieńmy swoje nawyki i zastanówmy się nad lepszą metodą usuwania owłosienia. Drogerie oferują wiele produktów, których użycie wymaga zarówno pewnej wprawy, jak i poświęcenia więcej niż kilku minut na ich aplikację. Efekty uzyskane z ich pomocą stanowią jednak najlepszy argument za tym, by je przetestować.

Jeśli nie maszynka, to co?

Wybierzmy taki środek, który nie tylko sprawnie poradzi sobie z włoskami, lecz także nie zaszkodzi naszej skórze. Na początek spróbujmy metody, która, jak na przykład depilacja nóg woskiem Veet, nie podrażni naskórka i zagwarantuje nam efekt, do którego dążymy. Wyrywanie włosków wraz z ich cebulkami znacząco je osłabia, dzięki czemu kolejne zabiegi możemy przeprowadzać rzadziej. To dobre rozwiązanie dla tych z nas, które wybierają się na upragnione wakacje i nie chcą myśleć o konieczności depilacji.

Woskomania – cenne wskazówki

Tym z nas, dla których woskowanie wydaje się zadaniem nie do wykonania, kilka podpowiedzi powinno wystarczyć, by przekonać się do tej metody walki z niechcianymi włoskami.

    1. Zanim nałożysz wosk, zrób delikatny peeling, który złuszczy skórę i wydobędzie spod niej włoski, które były zbyt słabe, by ją przebić.
    1. Podgrzewając wosk, kontroluj jego temperaturę. Aplikacja zbyt gorącego produktu może spowodować trudne w gojeniu się poparzenia. Do nowoczesnych kosmetyków tego rodzaju często dołącza się specjalną szpatułkę, która poprzez zmianę koloru sygnalizuje zdatność wosku do nałożenia na skórę.
    1. Nakładając wosk na skórę nóg, smaruj je zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, następnie naklej dołączone do opakowania plastry, dociśnij i po kilku sekundach zerwij – wykonując tym razem energiczny ruch przeciwny do kierunku, w którym rosną włoski.
    1. Pamiętaj, że nie warto zniechęcać się po pierwszych nieudanych próbach. Im więcej razy sięgniesz po wosk, tym większą wprawę zdobędziesz i będziesz mogła dłużej cieszyć się gładkimi nogami bez martwienia się o niedoskonałości.