Uwielbiasz być na bieżąco z najświeższym nowinkami ze światowych wybiegów, a Vogue to Twoja modowa biblia? Spokojnie – bycie modnym wcale nie musi Cię dużo kosztować. Jeśli jesteś kreatywna i masz odrobinę zdolności manualnych, z łatwością wyczarujesz najmodniejsze kreacje na własną rękę. Oto kilka pomysłów, którymi możesz się zainspirować!

Jak uratować stare dżinsy?

Dżinsy to z pewnością ulubiona część garderoby Polek. Nic dziwnego, że noszone tak często szybko ulegają zniszczeniu. Na szczęście moda wychodzi Ci naprzeciw, gdyż ostatnio prawdziwym hitem są modnie poprzecierane spodnie! Zamiast wyrzucać te, które wydają Ci się zużyte, popracuj nieco nad ich wyglądem, a staną się pozornie niedbałe – a jednocześnie super modne!

Nie przepadasz za poprzecieranymi spodniami? Z pewnością kochasz jednak szorty – nie ma Polski, która latem nie odsłoniłaby w nich nóg, szukając ochłody. Wykorzystaj więc górną część ukochanych, starych dżinsów jako bazę dla szortów. Po prostu zmierz odpowiednią długość, dodając do niej około 4 cm na szew, a następnie obetnij niepotrzebne nogawki. Teraz tylko podwiń brzeg dżinsu i podszyj go na maszynie do szycie z overlockiem, co zapobiegnie jego strzępieniu. Voila! Modne, krótkie szorty gotowe!

zrobcoszniczego3

Modne tanktopy – zrób je sama

Ostatnim krzykiem mody są także tanktopy i braletki, czyli króciutkie, kuse bluzeczki subtelnie odsłaniające fragment brzucha. Przyglądając się ich sklepowym cenom, z pewnością nie raz zastanawiałaś się, jak można żądać tak wiele za tak niewielki skrawek materiału. Możesz tego uniknąć, szyjąc je samodzielnie. Zobacz, od czego zacząć!

Choć oczywiście uszycie tanktopu od podstaw nie jest zbyt skomplikowane ze względu na jego prostą formę i niewielkie rozmiary, możesz to sobie jeszcze bardziej ułatwić. Wystarczy bowiem lekko zmodyfikować zwykłą koszulkę z krótkim rękawem, a już po chwili stanie się modnym, kusym topem, który uświetni każdą letnią stylizację. Po prostu utnij dolną część koszulki oraz odetnij rękawy w taki sposób, by poszerzyć otwory na ramiona. Teraz obszyj wszystkie brzegi, by zapobiec ich strzępieniu i już możesz planować pierwszą stylizację z nowym tanktopem!

zrobcoszniczego1

Sukienka z męskiej koszulki krok po kroku

A teraz coś dla leniwych, czyli wersja całkowicie bez szycia. Już od kilku sezonów internet okrąża przepis na prostą, letnią sukienkę wykonaną ze zwykłej, męskiej koszulki. Jak ją zrobić?

1. Załóż koszulkę w taki sposób, by jej dekolt kończył się tuż nad linią biustu.

2. Wyrównaj jej położenie i wyciągnij rękawki na zewnątrz.

3. Teraz załóż rękawy za dekolt w taki sposób, by powstała pewnego rodzaju zakładka. Gotowe!

Jeśli martwisz się tym, że misternie ułożona konstrukcja rozleci się w najmniej odpowiednim momencie, możesz lekko podszyć dekolt sukienki. Możesz też zawsze spiąć górę dekoracyjną broszką czy klamrą, która nie tylko go ozdobi, lecz również zapobiegnie rozplątaniu sukienki.