Życie w obecnych czasach jest trudne. I chociaż starsze pokolenie, naszych rodziców czy dziadków twierdzi, że nam, młodym żyje się łatwiej bo mamy dostęp do wszystkiego – zapominają o jednej ważnej rzeczy. To, że mamy dostęp do wszystkiego i żyjemy w luksusie, choćby pozornym, odbywa się to kosztem naszego życia. Często zdarza się, że jeden z partnerów wyjeżdża do innego miasta, a nierzadko i kraju, właśnie po to, by zapewnić rodzinie godziwe życie. Brakuje czasu na pielęgnowanie uczuć, na rozmowy, na bycie razem. Za to jest mieszkanie – na kredyt, samochód – na kredyt i raz w roku wycieczka – również na kredyt.

Jak żyć z dala by być blisko?

No cóż, to w dużej mierze zależy od stopnia dojrzałości partnerów, od tego, czego oczekujesz w związku i tego, czy żeby żyć, musisz cały czas mieć tą drugą osobę obok siebie. Nie zda to również egzaminu w przypadku, gdy jesteś chorobliwie zazdrosna o partnera. Ciągłe zastanawianie się, co on tam robi, czy się z kimś spotyka, czy nie ma kogoś na boku sprawi, że twój związek szybko się rozpadnie. Weź również pod uwagę, że wszystkie sprawy na miejscu zostaną na twojej głowie. Począwszy od naprawienia kapiącego kranu poprzez załatwianie wszelkich spraw bankowych, urzędowych, rozwożenie dzieci do szkół, płatności, zakupy….. Możesz nie mieć czasu dla siebie.

Telefon, internet czy jednak samolot?

W tych czasach zachowanie ciągłości komunikacji jest niezwykle proste, masz telefon, internet, komunikatory – możecie być niemalże w ciągłym kontakcie. Jednak człowiek jest tak stworzony, że potrzebuje bliskości drugiego człowieka. I nie chodzi tylko o seks. Przytulenie, dotykanie, całowanie – coś, o czym na co dzień żyjące ze sobą pary zapominają (sic!), tym, które żyją na odległość tego brakuje najbardziej.

Różnica czasu

Jeśli twój ukochany znajduje się w innej strefie czasowej, różniącej się o godzinę – to łatwo pogodzić telefonowanie do siebie. Co jednak w sytuacji, gdy twój partner znajdzie się na innym kontynencie i gdy u ciebie będzie środek nocy on dopiero będzie rozpoczynał dzień? Kiedy znajdziecie czas na rozmowę? Będzie to wymagało od ciebie większego poświęcenia, z jego strony również.

Jeśli jednak naprawdę się kochacie i dążycie do wspólnego celu, z pewnością będziecie w stanie wszystko tak poukładać, by działało jak w szwajcarskim zegarku.