Już dziś wraz Dziennikiem Metrocafe wydawnictwo Medical Media Solutions przygotowało kolejną edycję publikacji „Życie Seniora”.  Projekt porusza tematy związane z funkcjonowaniem osób starszych w społeczeństwie. Mówi o kondycji społecznej i zdrowotnej polskich Seniorów.

Kampania skierowana jest do czytelników i jej realizacja oparta jest na hasłach:

  • AKCEPTUJ SIEBIE I SWÓJ WIEK
  • MONITORUJ SWOJE ZDROWIE
  • DBAJ O PROFILAKTYKĘ
  • NIE ZAPOMINAJ O AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
  • ROZWIJAJ SWOJE PASJE
  • KORZYSTAJ Z ŻYCIA

Twarzą okładki została Wirginia Szmyt, znana jako DJ Wika. Ostatnio ukazała się jej biografia: „DJ Wika. Jest moc!”, w której po raz kolejny udaje się jej łączyć́ pokolenia i zarażać́ pozytywną energią. Polecamy Wam ten inspirujący wywiad!

Publikację otwiera wypowiedź prof. dr hab. Piotra Błędowskiego – Dyrektora Insytutu Gospodarstwa Społecznego w SGH w Warszawie, wiceprzewodniczącego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, którego poprosiliśmy o komentarz w sprawie kondycji polskiego seniora.

Kolejnym wywiadem kampanii jest rozmowa z Jurkiem Owsiakiem. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy właśnie ogłosiła podsumowanie 24. Finału. Zebrano ponad 72 mln 696 tys. 501 zł dla pediatrii ale i dla seniorów – „Nasza konsekwencja, a także ogromna determinacja w realizowaniu tego pomysłu, przyniosła jak widać wspaniałe rezultaty.”

„Nietrzymaniu moczu można zaradzić” to zapowiedź artykułu na temat wstydliwego problemu, z którym muszą mierzyć się seniorzy. Tymczasem jego skala wymaga interwencji, która pozytywnie wpływa na dalsze prowadzenie aktywnego i normalnego życia. „U osób zmagających się z nietrzymaniem moczu częściej dochodzi do zakażeń dróg moczowych, owrzodzeń niewydolności nerek.”

Prof. dr hab. med. Ewa Jassem z Katedry Pneumonologii i Alergologii – Gdański Uniwersytet Medyczny, wzbogaciła projekt swoim eksperckim głosem w temacie POChP i roli edukacji w diagnostyce i leczeniu tej przewlekłej choroby.Godny polecenia jest również materiał dotyczący leczenia dietetycznego i kontroli cholesterolu w kontekście chorób układu krążenia, które od wielu lat stanowią̨ główny problem zdrowotny zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Na łamach publikacji „Życie Seniora” znajduje się też artykuł o potrzebie monitorowania zdrowia seniora-diabetyka i przestrzeganiu zasad samokontroli. „Według Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, częstość występowania cukrzycy u osób po 65. roku życia może sięgać aż 30 proc. Niestety, w związku z nietypowymi objawami choroby u osób starszych, u wielu z nich opóźnia się moment postawienia prawidłowej diagnozy. Dlatego tak istotne jest, aby seniorzy szczególnie monitorowali swoje zdrowie, wypatrując pierwszych sygnałów cukrzycy, a po rozpoznaniu stosowali dalszą samokontrolę.”

Dla czytelników portalu przedstawiamy wersję online kampanii:

banner zycie seniora