Urządzając mieszkanie, staramy się zadbać o to, by wszystkie szczegóły idealnie się ze sobą komponowały. Najłatwiej jest tego dokonać, decydując się na jeden, konkretny styl, który zapanuje w całym mieszkaniu. Jednymi z najbardziej modnych są obecnie styl industrialny, glamour, ale także klasyczny. Każdy z nich wymaga między innymi dobrania odpowiedniego oświetlenia, które pozwoli na uwydatnienie wszystkich szczegółów. Podpowiadamy, jakie żyrandole wybrać do salonu z wystrojem glamour i industrialnym.

Styl glamour

Jednym z najbardziej modnych trendów w urządzaniu mieszkania jest glamour. Opiera się on na łączeniu nowoczesnych przedmiotów z tymi, które wyglądem sięgają do epoki baroku. Jego druga ważna cecha to łączenie matowych powierzchni z błyszczącymi. Styl ten prezentuje się bardzo elegancko, a przy tym zdecydowanie przykuwa uwagę luksusowym wyglądem. Jesteśmy przekonani, że zachwyci niejednego gościa, a jednocześnie zagwarantuje komfort i nowoczesność.

W mieszkaniu, które ma być urządzone w stylu glamour, nie może zabraknąć blasku, podkreślającego przepych. Jednym z najważniejszych elementem jest więc oświetlenie, które powinno cechować się takim samym bogactwem oraz ciekawymi połączeniami kolorystycznymi, jak pozostałe elementy.

Jak więc dobrać idealny żyrandol do salonu w stylu glamour?

W salonie w stylu glamour żyrandol można wyeksponować, decydując się na wyraziste kolory oraz wyjątkową stylizację. Jego ekstrawagancja czy nawet barokowy styl, pełen kryształków, będą doskonale oddawały charakter mieszkania. Jeśli jednak nie lubisz wiszących kryształków, a wciąż poszukujesz czegoś niezwykłego, wystarczy, że obejrzysz żyrandole glamour na AlmiDecor.com.

Znajdziesz tam wyraziste, metalowe lampy sufitowe, które łączą w sobie srebrne i czarne lub białe elementy. Są masywne i przyciągające spojrzenie, a jednocześnie doskonale dopasowują się do charakterystyki całego wystroju. Duża ilość światła, które dają, jest ich dodatkowym atutem.

Styl industrialny

Drugi z omawianych przez nas stylów nawiązuje do rozwoju przemysłu. Odznacza się surowym minimalizmem oraz otwartymi, dużymi przestrzeniami. Charakterystyczne materiały, które w nim dominują, to metal, beton, cegła oraz drobne drewniane elementy. Często wykorzystuje się w nim elementy w stylu vintage, nawiązujące do dawnych wystrojów fabryk.

Urządzając mieszkanie w ten sposób, należy liczyć się z tym, że salon będzie otwarty, połączony z kuchnią, a może nawet sypialnią lub gabinetem. W związku z tym będzie wymagał też wyjątkowego oświetlenia.

Żyrandol do mieszkania industrialnego

Żyrandol w mieszkaniu industrialnym powinien oddawać cały jego charakter. Stawiając na szkło i metal uzyskać można najpiękniejszy efekt, zwłaszcza jeśli zostaną one odpowiednio wyeksponowane. Z tego powodu serdecznie polecamy żyrandol French Bistro II, który zachwyci dużymi, szklanymi kulami-kloszami oraz metalowymi elementami. Dzięki niemu klimat industrialnego pomieszczenia zostanie wspaniale podkreślony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj