Oświetlenie utrzymane w akcentach zimy – inspiracje

Oświetlenie utrzymane w akcentach zimy – inspiracje
Oświetlenie utrzymane w akcentach zimy – inspiracje

Zimą często cierpimy na niedobór światła. Dni są krótkie, a wieczory i noce ciągną się w nieskończoność. Dlatego też w czasie trwania tej pory roku wyjątkowego znaczenia nabiera prawidłowe oświetlenie mieszkania. Poznaj zimowe akcenty w projektach oświetlania i zainspiruj się przed nadchodzącą zimą.

Ciepłe światło ociepli wnętrze

Ograniczona ilość światła słonecznego zimą bardzo często powoduje pogorszenie samopoczucia. Co więcej, krótkie dni i długie noce utrudniają funkcjonowanie, sprawiają, że stajemy się bardziej senni i mamy mniej energii. Trudne warunki atmosferyczne powodują, że jesteśmy ciągle zmarznięci. Duże znaczenie w tym czasie ma sposób oświetlenia mieszkania - odpowiednio zaprojektowane poprawi nastrój oraz sprawi, że wyda nam się cieplej, niż jest w rzeczywistości. Przytulną atmosferę w domu wprowadzi ciepłe światło. Żarówki emitujące światło o ciepłej barwie warto zainstalować w salonie i sypialni. W gabinecie czy kąciku do nauki dziecka lepiej sprawdzi się jednak światło o chłodniejszej barwie, bardziej zbliżonej do światła dziennego.

Świeczki i lampiony idealne na zimę

Pomysły na zimowe oświetlenie domu mogą być bardzo różne. Oprócz standardowego oświetlenia, zimą warto postawić także na takie źródła światła jak świeczki i lampiony. Nie tylko dodatkowo rozjaśnią wieczorne ciemności, ale również wprowadzą przytulną, ciepłą atmosferę. Takie zimowe akcenty możemy umieścić w każdym pomieszczeniu, pamiętajmy jednak o ich nadzorowaniu, aby uniknąć pożaru. Jeśli nie chcemy palić w domu prawdziwego ognia, możemy wybrać elektryczne lampiony.

Jeśli nie masz kominka, stwórz jego imitację

Gdy wyobrażamy sobie idealne zimowe wieczory, zazwyczaj mamy przed oczami ogień trzaskający wesoło w kominku. Nie każdy z nas ma jednak możliwość zamontowania w domu prawdziwego paleniska. Na szczęście istnieją urządzenia, które z powodzeniem zastąpić mogą tradycyjne kominki. Tego rodzaju kominki, zasilane biopaliwem lub energią elektryczną, sprawdzą się zarówno w domu, jak i w bloku. Oprócz tego, że emitują ciepło, to rozjaśniają także wnętrze i tworzą w nim wyjątkową atmosferę.

Zimowe dekorowanie światełkami

Jeśli mowa o zimowych akcentach w oświetleniu, nie możemy zapominać o świątecznych lampkach. Za ich pomocą przyozdobić można zarówno wnętrze domu, jak i jego otoczenie. Świąteczne światełka podobać się będą zwłaszcza dzieciom. Jeśli zdecydujemy się na ozdobienie nimi drzewek w ogrodzie, balkonu czy fasady budynku, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy przystosowane są do zastosowania zewnętrznego. Wewnątrz mieszkania możemy rozwiesić światełka nad kominkiem, opleść nimi balustradę schodów, udekorować strefę jadalną w salonie. Taka dekoracja wprowadzi wyjątkowy, świąteczny nastrój w domu.

Zimą potrzebujemy znacznie więcej światła niż w czasie trwania pozostałych pór roku. Warto wprowadzić dodatkowe akcenty zimowe w oświetleniu mieszkania, takie jak świeczki, lampiony, światełka świąteczne. Nie tylko rozjaśnią długie, zimowe wieczory, ale także zbudują wyjątkową, ciepłą atmosferę.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Maść na siniaki, skręcenia i stłuczenia - czy znasz jej właściwości?
Maść arnikowa jest przygotowywana z wyciągu z arniki łąkowej...
środa, Marzec 29, 2017 - 11:08
Żelki witaminowe - zanim pojawią się świeże owoce (fot. depositphotos)
Suplementacja diety w wielu wypadkach jest po prostu koniecz...
środa, Marzec 29, 2017 - 10:41
Jak rozpoznać, że on planuje zaręczyny? (fot. fotolia)
Wiele kobiet będących w poważnym i ustabilizowanym związku z...
środa, Marzec 29, 2017 - 08:49
Wiosna - sezon na randki! 5 pomysłów na wiosenną randkę
Wiosna to czas, kiedy otwieramy się na świat, ludzi i nowe s...
wtorek, Marzec 28, 2017 - 14:00
(665)
(525)
(522)
(515)
(389)
(368)
(328)
(293)
(261)
(249)
(224)
(204)
(161)
(150)
(115)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama