Misa jest na owoce, na tacy można podawać posiłki, a patera służy do serwowania ciast… ale nie tylko! Te trzy elementy zastawy stołowej sprawdzą się również w dekoracji, segregowaniu, organizacji i ułatwianiu sobie życia. Poznaj 10 alternatywnych zastosowań tych z pozoru jedynie kuchennych dodatków w innych pomieszczeniach w domu.

Jeśli kiedyś zastanawiałaś się, co zrobić z paterą, jak inaczej wykorzystać kolorową misę lub drewnianą tacę, to wraz z Dekoria.pl przygotowaliśmy przykłady 10 niecodziennych zastosowań dla tych trzech akcesoriów kuchennych.

1. Patera jako stojak na kosmetyki

Zamiast chować szklane, eleganckie buteleczki kosmetyków w kosmetyczce, warto wyeksponować je na metalowej lub szklanej paterze. Co więcej, czyni łatwiejszym codzienne korzystanie z produktów – wszystko za sprawą obracanych talerzy, z których zbudowana jest patera.

2. Misa na drobiazgi w korytarzu

Jeśli po powrocie do domu nie wiesz, gdzie zostawić klucze, portfel lub telefon, to warto przygotować specjalne miejsce na te niezbędniki w korytarzu. Idealnie sprawdzi się do tego drewniana lub kolorowa misa, do której szybko wrzucisz wszystkie codzienne drobiazgi. Dzięki temu rozwiązaniu odnalezienie drobnych, a niezbędnych przedmiotów nie stanowi problemu – są zawsze w jedynym miejscu.

3. Misa jako nietypowy wazon na kwiaty

Misę, w zależności od jej kształtu, można wykorzystać jako wazon na krótko ścięte kwiaty lub jako ozdobną osłonkę na małą doniczkę. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno do kwiatów na stole w jadalni, jak i do ziół stojących na parapecie w kuchni.

4. Stylowa taca jako organizer w gabinecie

Codziennie otrzymujesz dużą ilość dokumentów, odbierasz listy, a na twoim biurku zawsze piętrzy się sterta papierów? Dobrym rozwiązaniem przy organizacji i segregacji makulatury są eleganckie, skórzane tace, które ułożone na biurku w gabinecie będą dodatkowo pełnić funkcję dekoracyjną.

dekoria.pl taca skorzana lambert brown

5. Taca jako dopełnienie dekoracji stołu w jadalni

Jeśli znudziły Cię standardowe podkładki pod naczynia lub bieżniki, możesz zamiast nich ozdobić stół kamienną tacą, np. zrobioną z łupka kamiennego. Wykorzystanie jej w jadalni wprowadzi industrialny akcent do wystroju wnętrza oraz ułatwi sprzątanie – wystarczy tylko przetrzeć taką tacę mokrą szmatką.

6. Taca lub półmisek jako organizer na drobiazgi w salonie

Na stole w salonie często zostawiamy piloty czy inne drobiazgi, które porozrzucane po całej powierzchni blatu mogą wprowadzać wrażenie chaosu. W łatwy sposób możesz wprowadzić porządek na stole – wystarczy ozdobna taca lub półmisek, w którym ułożysz wszystkie niezbędniki.

dekoria.pl taca drewniana marina

7. Patera jako pojemnik na biżuterię

Patery to nie tylko naczynia w kształcie talerza na nóżce – występują one również w formie pojemnika z przykrywką, jak np. patera Lotta z oferty Dekoria.pl. Taką paterę można wykorzystać do przechowywania biżuterii. Szklana forma patery pozwoli wyeksponować zawartość pojemnika, a przykrywka uchroni cenne błyskotki przed kurzem.

8. Taca jako segregator w łazience

Kosmetyki, ręczniki i akcesoria łazienkowe warto przechowywać w specjalnych segregatorach. Jednak jeśli chcemy potraktować przedmioty codziennego użytku jako dodatkową ozdobę łazienki, można wyeksponować je na półkach za pomocą kolorowych tac. Jedna większa taca będzie odpowiednia dla ręczników, natomiast mniejsze sprawdzą się na kosmetyki lub świece.

9. Patera jako niecodzienny świecznik

Za pomocą klimatycznego oświetlenia możemy nadać wnętrzu przytulności. Wystarczy umieścić kilka świec (np. jedną dużą i trzy mniejsze) na paterze. W ten sposób będziemy mieć pewność, że spływający ze świecy wosk nie uszkodzi mebli. Najlepiej wybrać szklaną paterę, którą w razie zabrudzeń bez problemu można umyć.

dekoria.pl patera szklana aline

10. Misa jako dekoracja na ścianie

Misa o nietypowym kolorze lub kształcie jest ozdobą samą w sobie. Nie powinno się trzymać takiego małego dzieła sztuki w szufladzie, lepiej wyeksponować je na ścianie. Wystarczy tylko mocno przymocować do niej misę.

Misy, tace i patery, które znajdą zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w innych pomieszczeniach w domu, można znaleźć na stronie Dekoria.pl. Od 4 do 17 lipca na stronie Dekoria.pl będzie trwał outlet dekoracji do -70%.