Dzieci coraz więcej czasu spędzają przed telewizorem lub komputerem. Problem ten dotyczy nie tylko godzin po szkolnych lekcjach, ale także weekendów. Taki obrót sprawy spowodowany jest przede wszystkim brakiem organizacji wspólnych rozrywek ze strony dorosłych. Sposobem na dużo aktywniejszy relaks z dziećmi są jednodniowe wycieczki, które nie obciążają tak bardzo domowego budżetu. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie 3 miejsc, które warto odwiedzić ze swoją pociechą.

Afrykarium

Jak zachęcić dzieci do poznania tajemnic fauny i flory? Odwiedziny w należącym do wrocławskiego zoo Afrykarium z pewnością wzbudzą ich zainteresowanie. Przepięknie przygotowane miejsce skupia się na ekosystemach związanych ze środowiskiem wodnym Afryki. I tak zwiedzający mogą podziwiać sekcję poświęconą Morzu Czerwonemu, wraz z rafą koralową oraz kilkudziesięcioma gatunkami ryb. W Afrykarium znajduje się też strefa fauny i flory Afryki Wschodniej, gdzie można spotkać hipopotamy milowe i akwaria z rybami z Tanganiki i Malawi oraz przepiękny tunel, w którym można oglądać typowe dla Kanału Mozambickiego żółwie zielone. Uwagę przyciągną również Wybrzeże Szkieletów i Dżungla nad rzeką Kongo, w których maluchy będą mogły spotkać tak egzotyczne zwierzęta, jak kotiki afrykańskie, skrzydlice oraz manaty. Oprócz pawilonów ze zwierzętami tuż obok wejścia można odwiedzić strefę edukacyjną, która poświęcona jest kwestiom zmiany klimatu. Koszt wejścia do Afrykarium to 35 zł za bilet ulgowy oraz 45 zł za bilet normalny.

Interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków

Nie tylko afrykańskie ryby są w stanie wzbudzić emocje u dzieci. Może to także zrobić… historia. Wystarczy wybór odpowiedniego miejsca. Punktem, który na pewno zachwyci pociechy, będzie Historyland, czyli interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków. Co wyróżnia Historyland na tle innych atrakcji w Krakowie? Przede wszystkim fantastyczne makiety prezentujące wydarzenia i miejsca ważne dla Polski, które wykonano z blisko 1,5 mln klocków LEGO®. I tak młodzi turyści będą mogli zachwycić się rekonstrukcją bitew pod Grunwaldem i pod Oliwą, obroną zakonu na Jasnej Górze, a także klockową interpretacją takich miejsc jak osada w Biskupinie czy Katedra na Wawelu. Całość została wzbogacona o nowinki technologiczne i audiowizualne dodatki, np. gogle VR, dzięki którym można poczuć się jak uczestnik prezentowanych wydarzeń. Bilety wstępu do Historylandu kosztują 24 zł (ulgowe) oraz 27 zł (normalne).

Farma Iluzji

Znajdujący się w oddalonym o ok. 85 km od Warszawy Trojanowie Park Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” to fantastyczna atrakcja nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych. Na ponad 4 ha turyści mogą podziwiać rewelacyjne budowle oraz eksponaty ze świata iluzji optycznych. Na zwiedzających czeka m.in. Muzeum Iluzji, Labirynt Luster, a także pokazy iluzji na scenie, Lasek doświadczeń, Wioska Kamiennych Stworów, Karuzela łańcuchowa. Oprócz tego na mapie Farmy Iluzji dostępnych jest też wiele innych ciekawych punktów – sala zabaw, park linowy, pole do mini golfa oraz kule wodne i łódeczki.