Mleczko pszczele to jeden z naturalnych produktów pochodzących z ula. Choć jest znany już od starożytności, to we współczesnym świecie od nowa zaczyna zdobywać popularność. Ceniony jest za pomoc w walce z bezpłodnością, bezsennością, odmładzające działanie na komórki skóry i całego organizmu. Jeśli chcesz skorzystać z zalet tego produktu – zobacz, co warto o nim wiedzieć.

1. Mleczko pszczele w czystej postaci

W większości naturalnych substancji leczniczych, najlepsze efekty przynosi przyjmowanie ich w czystej postaci. Tak też jest w przypadku mleczka pszczelego. W sklepach dostępne są tabletki zawierające ekstrakt z mleczka pszczelego albo suplementy diety zawierające mieszaninę mleczka pszczelego z alkoholem lub miodem. Jednakże, jeśli zależy Ci na jak najlepszym działaniu mleczka, wybierz mleczko pszczele w czystej postaci.

2. Mleczko pszczele – jak wygląda

Mleczko pszczele sprzedawane jest zazwyczaj w niewielkich pojemnikach. Ma ono kolor mleczno-żółty i konsystencję przypominającą wazelinę. W przeciwieństwie do innego produktu pszczelego roju, jakim jest miód, mleczko nie jest słodkie, a raczej kwaskowate. Jeśli zatem kupisz preparat opisany jako „mleczko pszczele”, który będzie słodki, możesz być pewna, że zostało do niego coś dodane.

3. Przechowywanie i zakup mleczka pszczelego

mleczko pszczeleMleczko pszczele jest wyjątkowo delikatnym produktem i wymaga specjalnego przechowywania. Od momentu zapakowania, aż do czasu jego zużycia, mleczko powinno znajdować się w chłodnym i ciemnym miejscu. Dlatego też należy zwrócić uwagę, gdzie kupuje się ten produkt. Najbezpieczniejszymi miejscami są pasieki, gdzie można kupić mleczko prosto od producenta, apteki oraz sklepy zielarskie. Jeśli w okolicy nie ma takich miejsc, można kupić mleczko przez internet. Najlepiej wybrać sklep taki jak http://www.mleczkopszczele.com specjalizujący się w handlu produktami pszczelimi. Dzięki doświadczeniu sprzedawców można liczyć na to, że kupiony produkt nie będzie zepsuty.

Mleczko pszczele to cudowny środek, który doskonale wpływa na nasz organizm. Osoby regularnie je przyjmujące mają więcej energii, nie skarżą się na problemy ze snem, łatwiej się koncentrują i zapamiętują więcej szczegółów. Zastanów się dokładnie – może i Tobie przydałoby się trochę energii zaklętej w mleczku pszczelim.