Aby zachować piękny wygląd, kobiety dbają o swoje ciało na różne sposoby. Korzystają z zabiegów pielęgnacyjnych, masaży, stosują kuracje kosmetyczne i dietetyczne. Dbając o ciało, nie powinnyśmy zapominać o biuście. Oto kilka rad, jak zachować piękny i jędrny biust na dłużej.

Kształt i wielkość biustu są uwarunkowane genetycznie i poza interwencjami chirurgicznymi , nie możemy z tym nic zrobić. Możemy natomiast zadbać , by biust dobrze wyglądał i był zdrowy. W jaki sposób?

Zdrowo się odżywiaj

O tym, że jesteśmy tym, co jemy mówi się wszędzie. Odpowiednia dieta może zahamować starzenie się skóry i pomóc zapobiegać chorobom. W menu powinno znaleźć się jak najwięcej ryb bogatych w kwasy Omega-3, chroniących organizm przed nowotworami i chorobami układu krążenia. W podobny sposób działa błonnik. Wśród produktów, które dobrze włączyć do zdrowej diety są warzywa i owoce, a szczególnie cytrusy, zawierające limonen, który powstrzymuje rozwój guzów gruczołu mlecznego. Warto jeść również ciemne winogrona opóźniające starzenie się skóry. Pamiętajmy także o trzymaniu stałej wagi. Drastyczne skoki wagi powodują, ze skóra traci elastyczność, a biust staje się obwisły. Do zasad zdrowego odżywiania dopiszmy także odpowiednie nawadnianie organizmu. Szczególnie latem, kiedy szybciej się pocimy. Utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia pomaga zachować zdrowie i piękną skórę na dłużej.

Masuj

Połączenie odpowiedniego masażu i nawilżania skóry piersi, stosowane regularnie, znacznie poprawi ich jędrność i elastyczność. Pod prysznicem masuj biust okrężnymi ruchami, najlepiej pod strumieniem chłodnej wody. Pobudzisz w ten sposób krążenie. Staraj się powtarzać tę czynność co najmniej 3 razy w tygodniu, natomiast codziennie po kąpieli stosuj balsam nawilżający. Możesz też użyć oliwki dla dzieci lub profesjonalnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji biustu.

piekne piersi w kazdym wieku

Nie zapominaj o ćwiczeniach

Mięśnie klatki piersiowej, ramion i grzbietu odpowiadają za podtrzymywanie biustu. Trening można wykonywać codziennie, gdyż nie jest czasochłonny ani wyczerpujący. Wystarczy złożyć ręce „jak do modlitwy” (łokcie powinny być ułożone w bok, dłonie trzymaj z przodu, na wysokości klatki piersiowej) a następnie napierać dłońmi. Ćwiczenie należy powtórzyć 50 razy. Spróbuj także chodzić po domu z książką na głowie, ze ściągniętymi łopatkami. Może i brzmi to zabawnie, ale trening ten wyrabia nawyk trzymania prostej postawy. Szczególnie Panie z dużym biustem muszą dbać o swój kręgosłup, znacznie obciążony obfitymi piersiami. Dla wzmocnienia mięśni odpowiadających za podtrzymanie biustu warto wykonywać także pompki (mogą być w wersji damskiej). Systematycznie powtarzane ćwiczenia pomogą modelować biust i zachować do w dobrej formie.

jak sie mierzyc i dopasowac biustonosz

Dobrze dopasuj bieliznę

Wszystkie trzy kroki przybliżą nas do uzyskania upragnionego efektu, jednak bez dobrze dobranego biustonosza wszelkie starania mogą pójść na marne. Pamiętajmy, że podstawą jest dopasowany obwód, który odpowiada za podtrzymanie całej konstrukcji.

Jeśli do tej pory same dobierałyśmy sobie biustonosze i nie do końca czułyśmy się w nich swobodnie, to znak, że należy poszukać pomocy u braffiterki. W naszych salonach panie zostaną zmierzone i uzyskają profesjonalną poradę w kwestii wyboru odpowiedniego modelu. Zgodnie z potrzebami i upodobaniami klientki – mówi braffiterka marki Dalia, Iwona Miklusiak.

Biustonosz, który solidnie podtrzymuje ciężar biustu i zbiera go do miseczek, ułatwia zachowanie jędrnego, zdrowego biustu dłużej. W zależności od stylizacji, do której dobieramy biustonosz, możemy wybrać taki, który podkreśli jego naturalny kształt, lub podniesie i uwydatni.