Wiele pań będzie z pewnością zaskoczonych stwierdzeniem, że noszą za małe biustonosze. Wciąż pokutuje przekonanie, że za dobrze podniesiony i ułożony biust odpowiadają ramiączka (ciekawe zatem, jakim cudem staniki bez ramiączek miałyby jakikolwiek sens). Stąd też częsty widok zwisających miseczek z przodu, a wywindowanego między łopatki zapięcia z tyłu. To, czy nasz biust będzie podniesiony zależy od doboru odpowiedniego pasa i wielkości miseczki. Pas odpowiada za podtrzymywanie, a miseczki „zbierają” wszystko w jedno miejsce.

W większości sklepów znajdujących się na terenie Polski znajdziemy bieliznę w rozmiarach 75-90 i ograniczonym wyborze miseczek. W „bieliźniarkach” niepodzielnie królują 75 A, B, C z małymi odchyłami w dół i w górę. Dlatego też źle dobrany biustonosz nie jest kwestią nietypowego biustu, ale złego mierzenia i słabo rozbudowanej rozmiarówki.

Brafitting to dziedzina, która zajmuje się prawidłowym doborem bielizny kobiecej. Jeżeli biustonosz stale uciska, ociera, ciągle trzeba go poprawiać, wcale nie podnosi biustu, a ten po prostu zwisa w miseczkach, to znak, że bielizna została całkowicie źle dobrana. Dzięki brafittingowi dowiemy się w jakie rozmiary celować i jaki model stanika najbardziej nadaje się do kształtu biustu.

Pierwszym krokiem do ustalenia rozmiaru jest uzyskanie dokładnego wymiaru pod biustem. W tym celu należy zmierzyć się dość ciasno, na lekkim wydechu i w równej linii. Od tej liczby trzeba odjąć 5 centymetrów. Uzyskany wynik pokazuje, jaka szerokość pasa jest najodpowiedniejsza. Następny etap to mierzenie w biuście, najlepiej w miękkim staniku (chociaż nie jest to konieczne). By dowiedzieć się, jaka miseczka będzie w naszym przypadku najodpowiedniejsza, należy odjąć sugerowaną szerokość pasa od wartości uzyskanej w biuście. To jest ta chwila, w której część z nas dowiedziałaby się, że nosi biustonosz o kilka numerów za mały.

Biust nigdy nie jest samoistnie podniesiony, ponieważ nie pozwala na to grawitacja. Zawsze jest nieco opadnięty i rozlany na boki (z tego powodu zaczęto produkować implanty o owalnym kształcie, dzięki czemu sztuczny biust zachowuje się prawie identycznie). Zadaniem dobrego braffitera jest dobranie takiej bielizny, która porządnie zbierze „boczki” i podniesie pierś. Panie mogą zmierzyć się również we własnym zakresie i skorzystać z tabelki. Trzeba jednak pamiętać, że wynik miseczki, jaki uzyskamy jest szacunkowy i tylko pokazuje w jaki przedział należy celować. Wielkości te zmieniają się nieco w zależności od modelu, od marki, czy elastyczności materiału, z którego biustonosz został uszyty. Dobre sklepy stacjonarne oferują brafitting na miejscu, ale w zdalnych zakupach musimy liczyć na siebie.

Braffiting bez tajemnic: www.dobrana.pl/Brafitting-cinfo-pol-16.html