W ciągu roku istnieje wiele okazji do podarowania prezentu kobiecie – żonie, mamie, babci czy najlepszej przyjaciółce. Tylko jaki prezent wybrać? Jest to pytanie, z którym większość z nas zmaga się nieustannie. Bez względu na to, na co się zdecydujemy, pamiętajmy o jednej podstawowej zasadzie – prezent ma się podobać nie nam, ale osobie obdarowanej! Przedstawiamy pomysły na prezent, które mają szansę wywołać uśmiech.

Kosmetyki

Każda kobieta używa kosmetyków do makijażu, więc ten trop jest jak najbardziej słuszny. Decydując się na prezent z dziedziny beauty, musimy jednak pamiętać o tym, że powinien to być produkt wysokiej jakości, np. kosmetyki Rimmel, Bourjois czy Max Factor. Oczywiście bardzo ważne jest, aby produkt był dopasowany do potrzeb i wymagań kobiety, którą zamierzamy nim obdarować.

Jeśli bliska nam osoba płci żeńskiej nie używa w ogóle szminki, ale za to uwielbia błyszczyki do ust, to zrozumiałe, że nie postawimy na szminkę! Jeżeli chcemy kupić podkład lub korektor dla kobiety o jasnej cerze, to również oczywiste, że nie możemy wybrać bardzo ciemnego odcienia tylko dlatego, że się nam podoba. Kosmetyki Rimmel, Max Factor i inne produkty, które dostaniemy w drogeriach,dają dużą możliwość wyboru zarówno wśród produktów do twarzy, oczu, ust, jak i paznokci.

Perfumy

Z perfumami jest podobnie jak z kosmetykami. Muszą być dobrane odpowiednio do kobiety – do jej stylu i upodobań. Najlepiej dowiedzieć się w dyskretny sposób, jakich perfum używa osoba, którą zamierzamy obdarować lub o jakich perfumach zawsze marzyła. Jeśli znamy się na perfumach, możemy zaryzykować i zaproponować jej zupełnie nowe, o podobnych nutach zapachowych, do tych, za którymi przepada.

Książka

Dobra książka to zawsze trafiony pomysł na prezent! Być może bliska nam kobieta ma ulubionego autora lub ulubiony gatunek literacki. A może uwielbia czytać, ale jakoś trudno jej znaleźć czas na tę przyjemność. Możemy pójść o krok dalej i wraz z książką (lub książkami) podarować jej np. spersonalizowany kubek i miękki, ciepły koc. Tak skomponowany zestaw na pewno sprawi, że zapragnie wygospodarować chwilę dla siebie i zatopić się w fascynującej lekturze!

Akcesoria do telefonu

To propozycja dla każdej nowoczesnej kobiety, która nie lubi rozstawać się ze swoim telefonem, czyli centrum zarządzania. Gadżetem, który na pewno będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jest powerbank. Dodatkowe, przenośne źródło energii zawsze jest mile widziane – szczególnie poza domem, gdy nie ma dostępu do gniazdka. Ale równie świetnie sprawdza się w warunkach domowych – zamiast „wisieć” na kablu, można swobodnie przemieszczać się po całym domu.

Inna ciekawa propozycja to np. rysik do telefonu. Niby nic wielkiego, ale jak się okazuje, rzecz bardzo przydatna. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy nie ma mowy o tym, by na zewnątrz przemieszczać się bez rękawiczek. Spraw swoim bliskim radość na święta i wybierz jeden z naszych praktycznych prezentów. Powodzenia!