Innowacyjne produkty polskiego designu, nowoczesne rozwiązania aranżacyjne, oryginalne meble, awangardowe oświetlenie, nowatorskie elementy wyposażenia wnętrz, a nawet designerskie urny i trumny – wszystko to już od 9 maja będzie można obejrzeć w Gdańsku na 4. Targach Designu & Aranżacji Wnętrz ABOUT DESIGN, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA w centrum AmberExpo. Targi potrwają do 11 maja.

Ostatnią edycję imprezy odwiedziło 6 tys. gości, zainteresowanych oryginalnymi produktami i rozwiązaniami aranżacyjnymi, wśród nich: architekci, projektanci, styliści, graficy, producenci, handlowcy, deweloperzy, inwestorzy i klienci indywidualni.

Ambasadorem tegorocznej edycji ABOUT DESIGN jest firma BMG Goworowski, która podczas imprezy zaprezentuje najnowsze modele marki Mercedes-Benz Klasy C oraz CLA.

Ekspozycję uzupełnią bezpłatne fachowe porady oraz wykłady z zakresu aranżacji wnętrz, m.in. w ramach edukacyjnej inicjatywy magazynu wnętrzarskiego „Dobrze Mieszkaj” – AKADEMII DOBRZE MIESZKAJ. Tegoroczny temat przewodni Akademii to – „magia koloru”. Jak wybrać barwy do wnętrza i jak je ze sobą zestawiać, aby mieszkało się wygodniej i szczęśliwiej?  Wykłady poprowadzą: Justyna Łotowska – redaktor naczelna magazynu Dobrze Mieszkaj i serwisu Dobrzemieszkaj.pl, Justyna Majkowska – architekt wnętrz, dziennikarka magazynu Dobrze Mieszkaj i serwisu Dobrzemieszkaj.pl, Agata Piltz – architekt wnętrz, Studio Aranżacji Wnętrz Tryton oraz Iwona Zasławska – architekt wnętrz, pracownia 3miasto Design.

Sprawdź pełen program Targów Designu & Aranżacji Wnętrz ABOUT DESIGN

Sobota dedykowana będzie najmłodszej publiczności. W ramach kolejnej edycji projektu DZIECIOSFERA, nowością będą warsztaty prowadzone przez DZIECI DLA DZIECI (godz.11.00). Natomiast o godz. 13.00 dzieci wspólnie z rodzicami mogą uczestniczyć w warsztatach „Dwa patyki” – czyli tworzenie mobili – karuzeli zdobionych motywami origami i pomponami. Warsztaty ”Food design dla dzieci” poprowadzi miłośniczka sztuki oraz dobrego smaku Karolina Górska. W niedzielę odbędzie się pokaz mody KIDS ABOUT FASHION, marek Mon Chou, Kukukid, Koty na Płoty i Plon, emkropka.

Specjalne miejsce na tegorocznych targach zajmie tematyka projektowania domów energooszczędnych i pasywnych, jak również tych dofinansowywanych przez NFOŚIGW. Piotr Karaś oraz Alicja Król z pracowni architektonicznej MIDI wprowadzą zainteresowanych w tajniki ekologicznych rozwiązań w budownictwie oraz przybliżą zasady zrównoważonego rozwoju, m.in. w ramach prelekcji „Ślad środowiskowy produktu – czyli ile wody zużywa się przy produkcji butelki wody….”, „Domy pasywne, domy 0-energetyczne, czyli co zrobimy gdy Rosjanie odetną nas od gazu…”.

„Słoma i glina – naturalne materiały budowlane wracają do łask” to propozycja dla zainteresowanych tematyką eko – wykład dotyczący wykorzystania naturalnych materiałów budowlanych poprowadzi znany zwolennik głębokiej ekologii – Grzegorz Łużecki. Na Targach zaprezentuje prefabrykowany moduł ściany domu zbudowanego z kostek słomy.

Promocję Targów ABOUT DESIGN 2014, a przede wszystkim promocję oferty uczestników imprezy wspiera BLOGGERS ZONE – inicjatywa grupy blogerów wnętrzarskich. Przy współpracy z wystawcami, opiniotwórcze blogerki  (Dagmara Jakubczak, Marta Cerkownik, Anna Katarzyna Betnarska , Ula Michalak, Magda Sobula), zaaranżują stoiska targowe, wykorzystując meble i dodatki z oferty wystawców. Pracę blogerek podziwiać będzie można na żywo pierwszego dnia targów, w kolejne gotową ekspozycję.

W tegorocznym programie Targów znajdą się także warsztaty biznesowe dedykowane osobom planującym otwarcie działalności gospodarczej w branży kreatywnej. Na spotkaniach z Agencją Rozwoju Pomorza S.A. uczestnicy dowiedzą się krok po kroku co należy zrobić, aby samodzielnie założyć działalność gospodarczą, poznają problemy innych uczestników, nawiążą kontakty i poznają instytucje, które pomagają początkującym przedsiębiorcom.

Jak stworzyć własną markę? Co zrobić, żeby projekty stały się pożądane? Czy w zglobalizowanym świecie małe firmy projektowe mają szanse przebić się w branży? Próby znalezienia odpowiedzi na te i inne pytania podejmą się natomiast uczestnicy debaty przygotowanej przez Centrum Designu Gdynia: „Rozwiń swoją markę?”. Wśród uczestników znajdą się pomorscy projektanci – Ci, którzy już osiągnęli rynkowy sukces i Ci, którzy dopiero startują.

Zainteresowanych grafiką w świecie mody zapraszamy na przygotowane przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER warsztaty „Jak przenieść modę na witrynę. Grafika w świecie mody” oraz Trening Kreatywności. O przestrzeni sklepowej w dobie wielkich marek sieciowych i przewadze możliwości aranżacji butików i małych sklepów firmowych nad sieciami wielkopowierzchniowymi opowie Katarzyna Mydlak, właścicielka firmy FOVI Visual Merchandising and Advertising Studio.

Papierki od cukierków, makulatura, stare gazety i katalogi, reprodukcje obrazów, etykiety od napojów i inne zbytki mogą poprzez środkowoamerykański splot zmienić się w bardzo eleganckie i oryginalne akcesoria i dodatki: torby, pokrowce na przenośne komputery, bransoletki oraz elementy wystroju wnętrz, takie jak lampy czy zastawa stołowa. Te niecodzienne warsztaty „Technika 3R reduce reuse recykle w torbach Piueco” organizowane przez Grupę Piueco, odbywać się będą w piątek i sobotę.

W ramach sobotniego POKAZU MODY zaprezentuje się marka GRACE COLLECTION. Kolekcja „Perły na wybiegu” z włoską skórą jako wiodącym materiałem kolekcji, w najmodniejszych kolorach, uzupełnionych o klasyczną biel i czerń adresowana jest do kobiet ceniących sobie elegancję, komfort i wygodę. Pokazowi towarzyszyć będzie promocja książki „Ubierz duszę” autorstwa Pani Grażyny Paturalskiej. 

ABOUT DESIGN 2014 towarzyszy wystawa prac dzieci oraz inspirowanych nimi koncepcji młodych projektantów nagrodzonych w ramach konkursów „Mebel dziecięcych marzeń” oraz „Spełnij dziecięce marzenia”.

Zapraszamy!
www.aboutdesign.com.pl