Wybierasz się w podróż, ale nie ma nikogo, kto podwiezie Cię na lotnisko? Może nadszedł czas, aby przestać polegać na innych i wziąć własny samochód, aby podróż na lotnisko i z lotniska była bezproblemowa. Jest to nie tylko o wiele wygodniejsze, ale także pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy, jeśli wiesz, gdzie szukać i kiedy rezerwować. Czytaj dalej, aby uzyskać 5 prostych i przydatnych wskazówek, jak zaoszczędzić na parkowaniu na lotnisku.

Jak zaoszczędzić na parkowaniu na lotnisku?

To prawda – przepłacanie za parking na lotnisku jest do bani! Podczas gdy ludzie spędzają godziny w Internecie szukając tanich lotów i ofert hotelowych podczas planowania podróży, często zapominają lub przeoczają, że mogą również zaoszczędzić pieniądze na parkingu na lotnisku.

Nie martw się, jesteśmy tutaj, aby pomóc!

Oto kilka prostych, ale przydatnych sposobów na uzyskanie dobrej ceny za parking na lotnisku:

1. Zrób wcześniej rezerwacje – nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę

Podobnie jak w przypadku rezerwacji hoteli i lotów, powinieneś zarezerwować miejsce parkingowe na lotnisku jak najwcześniej, aby mieć pewność, że uzyskasz dobrą cenę.

Chociaż otrzymasz miejsce parkingowe nawet bez wcześniejszej rezerwacji, możesz w końcu zapłacić 60% więcej niż zapłaciłbyś w innym przypadku. Stawki za rezerwacje last minute na lotniskach są bardzo wysokie, ponieważ operatorzy parkingów wiedzą, że nie będziesz szukać innych opcji parkingowych z powodu braku czasu i strachu przed spóźnieniem się na lot. Korzystają więc z tego i każą płacić wysoką cenę za pozostawienie samochodu na parkingu lotniska.

Aby obniżyć koszty podróży i mieć możliwość wyboru spośród wielu opcji parkowania, pamiętaj, aby zarezerwować parking na lotnisku podczas rezerwacji hotelu i lotu.

2. Korzystaj z porównywarek parkingów lotniskowych

Znalezienie dobrej oferty na parking na lotnisku wymaga czasu i wysiłku. Musisz zlokalizować wielu dostawców usług w swoim mieście, a następnie porównać różne pakiety, aby znaleźć ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi.

Chociaż możesz to zrobić samodzielnie, mądrzejszym sposobem jest znalezienie kilku dobrych witryn porównawczych i pozwolenie im na wykonanie pracy za Ciebie. Kolejną zaletą korzystania z porównywarek internetowych jest to, że prawdopodobnie uzyskasz lepsze stawki niż bezpośrednia rezerwacja. Powodem, dla którego takie strony internetowe oferują niższe stawki i rabaty, jest to, że kupują hurtowo miejsca parkingowe od wielu dostawców usług, a rabaty, które otrzymują na hurtowe zakupy, przekazują osobom, które u nich rezerwują.

Dokonując rezerwacji za pośrednictwem stron takich jak nextpark.pl, masz pewność, że wybierasz taki parking, która ma niezależny system recenzji. Dzięki temu uzyskasz jasny obraz ich systemu i jakości usług, dzięki czemu będziesz wiedział, czego się spodziewać.

3. Wyszukaj kody rabatowe lub zachęty członkowskie

Ponieważ istnieje wiele porównywarek internetowych, istnieje duża konkurencja. Z tego powodu każda strona internetowa stara się wymyślić coś, co wyróżnia ją na tle innych. Wiedząc, że nie ma lepszego sposobu na przyciągnięcie większej liczby osób niż oferowanie rabatów, wiele porównywarek udostępnia kody promocyjne. Wpisz [nazwa strony + kod promocyjny] w wyszukiwarce, aby dowiedzieć się, czy jest dostępny kod promocyjny.

Istnieje wiele stron internetowych i lotnisk, które oferują swoim członkom ekskluzywne zachęty lub nagrody. Sprawdź na lotnisku, na którym zamierzasz zaparkować samochód, i/lub na stronie internetowej, aby upewnić się, że nie przegapisz takiej okazji.

4. Wybierz parking poza terenem lub parking długoterminowy

To powszechna wiedza – im bliżej budynku terminala znajduje się parking, tym wyższe są jego koszty. Jeśli nie masz nic przeciwko skorzystaniu z transportu do głównego budynku, wybierz parking długoterminowy lub lokalizację poza obiektem, aby obniżyć koszty.

5. Nie pomijaj drobnego druku

Zawsze, zawsze czytaj drobnym drukiem przy rezerwacji parkingu na lotnisku, aby upewnić się, że nie ma ukrytych opłat ani podatków. Większość ludzi pomija drobny druk, a następnie płaci znacznie więcej niż podana cena.