Jesienią nietrudno o gorsze samopoczucie. Co zrobić, by choć przez chwilę poczuć się lepiej? Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów na jesienną chandrę.

Nie daj sobie wmówić, że musisz się czuć świetnie, niezależnie od pory roku. Jesienna chandra dotyka wszystkich i tylko od Ciebie zależy, jak szybko się z nią uporasz. Podczas przesilenia mamy prawo czuć dyskomfort – zarówno psychiczny, jak i fizyczny, dlatego warto zadbać o podstawowe czynniki wpływające na poziom naszego szczęścia.

Sposób 1: zadbaj o swój komfort psychiczny

Jesienią nie mamy ochoty na zbyt wiele interakcji społecznych, ale te mogą naprawdę pomóc nam poczuć się lepiej. W ramach walki z jesienną chandrą, zaproś przyjaciółki na wieczorne oglądanie filmów lub wyskocz na kawę z przyjaciółką. Staraj się nie przesiadywać sama, a co najważniejsze, unikaj osób, które wprawiają Cię w stan poddenerwowania czy przygnębienia.

Sposób 2: zadbaj o swoje ciało

SPA, masaże, wizyta u fryzjera czy kosmetyczki to sprawdzone sposoby na poprawę samopoczucia. Jesienią szczególnie w cenie są te, które oprócz wyraźnej poprawy wyglądu poprawiają także samopoczucie! Unikaj bolesnych zabiegów i odłóż drastyczne zmiany wyglądu. Postaw na regenerację i relaks.

Sposób 3: wyglądaj świetnie

Jesienna aura sprawia, że czujemy się gorzej, a wówczas bardzo łatwo odpuścić dbanie o siebie. Niestety lenistwo nie popłaca – z nieumytymi włosami, w rozciągniętym swetrze i bez makijażu mało która z nas jest w stanie poczuć się lepiej. Dlatego jesienią polecamy dbać o siebie ze zdwojoną siłą – zacznij dzień od ułożenia włosów, dobierz stylizację, w której poczujesz się świetnie, a wieczorem pomaluj paznokcie na ulubiony kolor. Zobaczysz – to działa!

Sposób 4: wyjedź gdzieś

Jesienią wszystkie najchętniej wyjechałybyśmy do ciepłych krajów, ale niewiele z nas ma taką możliwość. Nie oznacza to jednak, że musimy całą jesień przesiedzieć w domu! Wyskocz na weekend w góry lub nad morze, odwiedź dawno niewidzianą przyjaciółkę lub zaszyj się u rodziny na wsi. Chociaż na kilka dni – spraw sobie tę przyjemność i zniknij przed światem.

Sposób 5: znajdź nową pasję

Właśnie teraz, kiedy ostatnią rzeczą, o jakiej marzysz, jest wyjście z domu, a to, czego najbardziej Ci brakuje to wiara we własne siły – nowa pasja może wszystko odmienić. Zapisz się na kurs tańca, języka obcego lub artystyczny. Zacznij uprawiać nową dyscyplinę sportową. Wyjdź do ludzi. Sama zobaczysz, że po jesiennej chandrze nie zostanie nawet ślad.

Nie trać czasu na jesienną chandrę!

Jesienną chandrę możemy obserwować już od października, ale szczyt gorszego samopoczucia przypada na listopad. Nie trać czasu i zadbaj o siebie, zainwestuj w swoje pasje i przyjemności. W razie chwilowych problemów z gotówką zawsze możesz odwiedzić https://www.kobietazkasa.pl/, ale pamiętaj, że żeby sprawić sobie przyjemność, nie musisz wydawać pieniędzy. Nawet najmniejszy gest może poprawić Ci nastrój jesienią – najważniejsze to być uważną i nie zaniedbywać swoich potrzeb.