Dziś nie wystarczy zakup odpowiedniego produktu wegańskiego, aby być eco friendly. Nie wystarczy wrzucone zdjęcie na Instagrama z hasztagiem #jestemeko. Ziemia jest naszą planetą i powinniśmy o nią dbać każdego dnia. Jakie zasady wprowadzić w życie, aby stać się eco friendly? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Jak być ekologicznym na co dzień?

Wielu z nas zastanawia się, jak być ekologicznym każdego dnia. W końcu to ważny krok w dbaniu o nasze środowisko. Ziemia to nasz wspólny dom, dlatego powinniśmy zadbać o to, abyśmy mogli żyć na niej w zdrowiu i szczęściu. Jak być bardziej eko? Jakie działania podjąć, aby żyć w zgodzie z naturą?

Woda z kranu – filtruj ją!

Wielu z nas kupuje wodę w supermarkecie, nie zdając sobie sprawy z tego, ile plastiku używa się do produkcji jednej butelki. Nie lepiej wprowadzić lepsze rozwiązania, które będą przyjazne naszej planecie? Mianowicie chodzi o zakup dzbanka z filtrem bądź butelki filtrowanej. Takie rozwiązanie sprawi, że będziemy eko!

zdjeciepod3akapitem

zdjeciepod3akapitem2

Torby na zakupy – najlepiej bawełniane!

Codzienne zakupy mogą w łatwy sposób stać się bardziej ekologiczne! Wystarczy, że zaopatrzysz się w wielorazową torbę na zakupy. Najlepiej bawełnianą. Po co kupować za każdym razem plastikowe torby na zakupy? Wielkim plusem toreb bawełnianych jest to, że są atrakcyjne cenowo i co najważniejsze… eko!

zdjeciepod4akapitem

Biosłomki – słomki ze słomy

W lipcu nastąpiło przełomowe wydarzenie – zakaz sprzedaży plastikowych słomek, sztućców oraz naczyń. Na rynku pojawiło się wiele nowych rozwiązań. Jednym z nich są słomki ze słomy! Naturalne słomki ze słomy wykonane są z biodegradowalnego i w 100% naturalnego materiału. Możesz je zakupić w sklepie internetowym https://pszeslomki.pl/.

Prowadzą oni sprzedaż detaliczną i hurtową. Jest to świetna alternatywa dla papierowych słomek, które są mniej trwalsze i szybciej rozmiękają. Słomki naturalne wykonane ze słomy nadają się do ciepłych i gorących napojów. Są jednorazowe, lecz wytrzymują więcej niż jedno użycie. Przetestuj słomki ze słomy – nie pożałujesz.

zdjeciepod5akapitem

Kupowanie używanych ubrań

Kupowanie używanych ubrań, jak i sprzedawanie ubrań, w których już nie chodzimy jest bardzo ekologiczne oraz ekonomiczne. Odzież używana czasami bywa lepszej jakości niż ta w sklepach stacjonarnych. W różnorodnych second handach znajdziemy markową odzież używaną za grosze. Podobna sytuacja jest z ubraniami, których już nie nosimy. Lepiej dać ubraniom drugie życie, niż wyrzucać je do śmieci.

zdjeciepod7akapitem

Własne jedzenie – do pracy bądź szkoły

Jest to bardzo duży krok w stronę ekologii. Zabieranie ze sobą jedzenia do pracy, szkoły bądź na uczelnię jest bardzo ekologiczne oraz ekonomiczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniesz kupowania gotowych produktów w sklepach bądź zamawiania na wynos. A co za tym idzie? Mniej plastiku i papieru zużyjesz, gdyż swoje jedzenie zapakujesz w pudełka wielokrotnego użytku.

zdjeciepod8akapitem

Kupowanie mydełek w kostce

Może się to wydawać mało znaczące, ale od mało znaczących rzeczy zależy to, czy staniesz się ekologiczny. Mydło w płynie występuje w dużej, plastikowej butelce. Jest to najgorsze rozwiązanie z możliwych. Mydło w płynie na pewno zużyje się szybciej niż mydło w kostce. Poza tym, mydło w kostce bardzo często można kupić zapakowane w papier, nie w plastik.

zdjeciepod9akapitem

Unikanie pakowania owoców i warzyw w plastikowe torebki

Gdy bierzemy jedną paprykę bądź jedną cytrynę – po co nam plastikowa torebka? Można położyć luzem w koszyku. Sprzedawca na pewno zważy owoce, które są luzem. Natomiast, gdy kupujemy mniejsze owoce w większych ilościach – warto zaopatrzyć się w siateczki bądź woreczki wielokrotnego użytku.

article thumb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj