Innowacyjne produkty polskiego designu, nowoczesne rozwiązania aranżacyjne, oryginalne meble, awangardowe oświetlenie, nowatorskie elementy wyposażenia wnętrz – wszystko to już od 10 maja będzie można obejrzeć w Gdańsku na Targach Designu & Aranżacji Wnętrz ABOUT DESIGN, organizowanych w Centrum Wystawienniczo Kongresowym AmberExpo. Targi potrwają do 12 maja.

GOŚCIE SPECJALNI

 

To wyjątkowe wydarzenie targowe corocznie odwiedza kilka tysięcy wymagających gości poszukujących oryginalnych produktów i inspiracji.

 

Gościem specjalnym tegorocznej imprezy będzie Aleksandra Gaca – artystka na co dzień mieszkająca i pracująca w Holandii, projektantka tekstyliów i tkanin o nowatorskich, trójwymiarowych strukturach, laureatka wielu prestiżowych konkursów. Na Targach pojawi się z wykładem „3D struktury na pograniczu sztuki, designu i architektury”.

 

Interesująco zapowiada się rozmowa Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka, laureata pierwszej edycji konkursu DESIGN ALIVE AWARDS z Wojciechem Trzcionką, dyrektorem wydawniczym magazynu DESIGN ALIVE. DESIGN ALIVE AWARDS to pierwsze w Polsce nagrody przyznawane za oryginalną i kreatywną umiejętność odpowiadania na potrzeby konsumenta nowej generacji. Prezydentowi Miasta Gdynia przyznano nagrodę w kategorii „Strateg 2012”.

 

DEBATY / WYKŁADY

 

11 maja Wydawnictwo MURATOR będzie gospodarzem licznych spotkań i rozmów z ekspertami. Debatę na temat innowacyjnych rozwiązań w projektowaniu kuchni poprowadzi Małgorzata Tomczykredaktor naczelna „Dobrego Wnętrza”. Gośćmi Pani Redaktor będą: Agnieszka Stefańska, Adam Pulwicki i Rafał Darski.

 

W tym samym dniu zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat Klubu Kobiet z Pasją – akcji specjalnej miesięcznika „Moje Mieszkanie” na prelekcję przygotowaną przez redaktor naczelną Dorotę Jaworską oraz Bożenę Kowalewską – redaktorkę MM. Polecamy również wykład pt. „Jak mieszkają Polacy? Wnętrza zaprojektowane, by żyło się lepiej” przygotowany przez redakcję „M jak Mieszkanie”. Tę interesującą wszystkich tematykę przybliży redaktor naczelna Agnieszka Gruszczyńska – Hyc podczas rozmowy z dr hab. Beatą Szymańską – wykładowcą i projektantką.

 

„Dobrze zaprojektowana współpraca” – to debata przygotowana przez Centrum Designu Gdynia. Podczas spotkania pomorscy projektanci i producenci podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu wdrażania designu. Debatę poprowadzi prof. Marek Adamczewski, partner merytoryczny Centrum Designu Gdynia.

 

„Kto? Co? Dlaczego?- Grafika użytkowa”. Zainteresowanych trendami w projektowaniu logo, znaków, identity design, information design, projektowaniu opakowań zapraszamy na wykład Ady Pawlikowskiej – wykładowcy w Katedrze Grafiki Projektowej ASP w Gdańsku. Projektantka skoncentruje się na tym, jakie dziedziny obejmuje grafika użytkowa i projektowa oraz czym różni się od pozostałych dziedzin designu i sztuki.

 

W niedzielę 12 maja zapraszamy na wykład Franka Zierenberga reprezentującego iF International Forum Design GmbH pt. „Sukces poprzez dobry dizajn na przykładzie laureatów konkursu iF design award”.

 

SEMINARIA

 

Wiedza o motywacjach zakupowych klientów to podstawa sukcesu w każdym biznesie. Tego, co różni kobiece i męskie zwyczaje konsumenckie, jaką komunikację marketingową stosować aby zwiększyć sprzedaż w przypadku obu grup docelowych – będzie można dowiedzieć się 12 maja (niedziela) podczas seminarium „Jak sprzedawać mężczyznom, a jak kobietom?” Spotkanie poprowadzi Jerzy Osika – red. naczelny wydawnictwa Promedia.

 

W niedzielę zapraszamy również na seminarium „Jak efektywnie sprzedawać w czasach kryzysu?”. Redaktor Jerzy Osika odpowie na pytania:

  • Jaką przyjąć strategię, by odnieść sukces w trudniejszych czasach?
  • Co zmienić w zarządzaniu?
  • Z jakich narzędzi marketingowych skorzystać?

Udział w obu seminariach jest płatny, a liczba miejsc ograniczona (rejestracja www.mtgsa24.pl).

 

 

Przedstawicieli branż kreatywnych zapraszamy na organizowane przez Agencję Rozwoju Pomorza seminarium „Prawno-administracyjne aspekty zakładania i prowadzenia i działalności gospodarczej”.

 

WARSZTATY

 

„Praktyczna lekcja sztuki… sprzedaży dla projektantów i grafików” – to warsztaty proponowane przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Spotkanie jest skierowane do branży kreatywnej i marketingowej. Poświęcone będzie skutecznym sposobom oraz technikom prezentacji prac, projektów graficznych, tworzenia portfolio, a także metodom prezentowania i sprzedaży wykonanych prac potencjalnym klientom.

 

PORADY

 

Tradycyjnie już na Targach zaprezentuje się AKADEMIA DOBRZE MIESZKAJ – edukacyjna inicjatywa magazynu wnętrzarskiego Dobrze Mieszkaj. W ramach tej strefy zapraszamy wszystkich zainteresowanych fachowymi konsultacjami z zakresu aranżacji wnętrz na bezpłatne porady ekspertów. W niedzielę 12 maja, w ramach Dnia Akademii Dobrze Mieszkaj, odbędą się prelekcje prowadzone przez projektantów wnętrz, przedstawicieli oraz partnerów Akademii.

 

JAZDY PRÓBNE

 

Ambasadorem motoryzacyjnym tegorocznej edycji Targów została marka samochodów MINI. Goście Targów będą mieli okazję obejrzenia najnowszego modelu tej marki – PACEMAN i wypróbowania jego zalet podczas jazd testowych. Prezentacji będzie towarzyszyć wiele konkursów z nagrodami.

 

DZIECIOSFERA

 

Podczas tegorocznych targów About Design po raz pierwszy zaaranżowana zostanie DZIECIOSFERA – wyjątkowa przestrzeń dla najmłodszych. W strefie dziecięcej oprócz warsztatów manualnych wystawiać będą się młode marki oferujące niebanalne produkty dla dzieci.

 

POKAZY MODY

 

W ramach strefy dziecięcej odbędzie się pokaz mody Kids About Fashion. Pokazowe marki to: Catamber, Mon Chou, 3Maki i Viczi Fashion, będące małymi, rodzinnymi firmami tworzącymi swoje wyjątkowe kolekcje w bardzo krótkich seriach. Prezentacja odbędzie się z udziałem młodych projektantek i ich pociech.

 

Na Targach nie zabraknie także akcentów modowych dla dorosłych. Już tradycyjnie firma LPP S.A. zaprezentuje najciekawsze prace studentów, biorących udział w warsztatach organizowanych przez LPP S.A. we współpracy z ASP w Gdańsku. Pojawią się również dwie kolekcje indywidualne doświadczonych projektantów pracujących w firmie LPP S.A.: Ireneusza Górskiego oaz Eweliny Gleby.

 

WYSTAWY

 

  • Last Minute, org. ASP w Gdańsku
  • Idea, Kreacja, Forma, org. Katedra Grafiki Projektowej ASP w Gdańsku
  • Kolektyw 21 oraz Od-Zysk Butik obywające w ramach projektu „od-ZYSK” – recycling, upcycling design. To kolejny projekt Galerii BB i Fundacji „Fly with Art”. Kuratorzy wystaw: Tomek Wójcik oraz Anita Bialic
  • Rzeczy Sprawne, org. Designu Gdynia
  • wystawa zwycięskich prac konkursu A’Design Award

 

3. Targi ABOUT DESIGN 2013 będą wydarzeniem innym od dwóch poprzednich edycji również ze względu na nowe, designerskie „opakowanie”, czyli nowoczesną przestrzeń oferowaną przez Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne AmberExpo, do którego odwiedzenia serdecznie Państwa zapraszamy!

 

www.aboutdesign.com.pl

 

Targi otwarte dla zwiedzających:
10-11 maja (piątek-sobota), godz. 10.00-18.00
12 maja (niedziela), godz. 10.00-17.00

PUBLICZNOŚĆ obowiązują bilety:
normalny 10 zł/os./ 1 dzień
ulgowy 5 zł/os./ 1 dzień
wstęp bezpłatny – dzieci do lat 10

GOŚCIE BRANŻOWI bezpłatny wstęp po zarejestrowaniu się:
online w SYSTEMIE REJESTRACJI GOŚCI lub na Targach