Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. To tutaj wypoczywasz, przyjmujesz gości i spędzasz czas z rodziną. Jego wystrój nie powinien więc być dziełem przypadku. Żeby stworzyć harmonijną aranżację, wszystkie elementy wyposażenia muszą ze sobą współgrać. W roli dekoracji świetnie sprawdzą się obrazy abstrakcyjne. Kiedy warto po nie sięgnąć? Czy tylko w przypadku nowoczesnego pokoju dziennego?

Obrazy abstrakcyjne jako dekoracja – czy warto?

Chociaż wydawać by się mogło, że sztuka abstrakcyjna odnosi się wyłącznie do współczesności, towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Już nasi prehistoryczni przodkowie tworzyli na ścianach jaskiń proste, geometryczne rysunki i desenie, które można uznać za pierwowzory dzisiejszych abstrakcji.

Współcześnie tworzone obrazy abstrakcyjne nie są jednak wyłącznie zlepkiem rozsypanych elementów i niedbale rzuconych kolorów. To wyjątkowe dzieła, które z jednej strony nadają wnętrzu lekkości, a z drugiej poruszają i prowadzą do refleksji. Wyróżniają się niepowtarzalnymi motywami i oryginalną kolorystyką, przez co nie sposób przejść obok nich obojętnie. W efekcie nie tylko stanowią ozdobę wnętrza, ale również odwracają uwagę od jego mankamentów.

Obrazy abstrakcyjne świetnie podkreślają wyjątkowy charakter pomieszczenia oraz indywidualny gust jego użytkowników. Charakteryzują się również mnogością motywów. Dzięki temu bez trudu znajdziesz na rynku dzieło sztuki, które będzie odpowiadać Twoim indywidualnym upodobaniom. Dużym uznaniem cieszą się zarówno abstrakcyjne pejzaże, jak i geometryczne wzory czy też plamy kolorów.

W jakich salonach abstrakcje sprawdzą się najlepiej?

Obrazy abstrakcyjne to dzieła sztuki, które coraz częściej goszczą w polskich mieszkaniach i domach. Stanowią doskonałą ozdobę praktycznie każdego salonu. Szczególnie dobrze prezentują się jednak jako dekoracyjny akcent w pokojach dziennych urządzonych w stylach:

  •       nowoczesnym,
  •       minimalistycznym,
  •       eklektycznym,
  •       skandynawskim,
  •       retro,
  •       Art Deco.

christopher burns bdvqu ndta8 unsplash

Dzięki abstrakcjom salony urządzone w tych stylach nabierają niepowtarzalnego charakteru. Jeżeli więc chcesz odmienić pokój dzienny, a nie stać Cię na jego gruntowną metamorfozę, po prostu postaw na obrazy abstrakcyjne. Dzięki nim w ciągu zaledwie kilka chwil zmienisz wystrój wnętrza.

Abstrakcje świetnie wyglądają również w stylu modern PRL, który w ostatnim czasie cieszy się rosnącą popularnością. Łączy on w sobie proste, charakterystyczne meble z lat 60. i 70. ubiegłego wieku z nowoczesnymi dodatkami. W ten sposób uzyskać można niepowtarzalną aranżację, która wyróżnia się na tle innych modnych współcześnie wystrojów.

Wbrew pozorom obrazy abstrakcyjne sprawdzą się również w salonie urządzonym klasycznie. Stanowić będą świetny kontrapunkt dla tradycyjnych mebli i dodatków.

Jak wybrać odpowiednie obrazy abstrakcyjne?

Jak zostało wspomniane, abstrakcje charakteryzują się dużym zróżnicowaniem. Wybór właściwego rozwiązania to nie lada wyzwanie. Czym więc warto się kierować? Przede wszystkim indywidualnym gustem. Pamiętaj, że to Ty będziesz w salonie przebywać najwięcej. Jego wystrój powinien więc być dopasowany do Twoich upodobań.

W salonie świetnie sprawdzają się zwłaszcza abstrakcyjne pejzaże. Stanowią one bowiem połączenie klasyki z nowoczesnością. Pasują więc do pokoju dziennego urządzonego praktycznie w każdym stylu. Dzięki niepowtarzalnej kolorystyce z pewnością ożywią wnętrze i sprawią, że zyska ono niepowtarzalny charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj