Od pewnego czasu na portalu KobietaWieLepiej.pl oraz Instagramie regularnie pojawiają się afirmacje. Jeśli zastanawiasz się, czym one są, po co funkcjonują i jak używać ich na co dzień – to właśnie to miejsce, w którym znajdziesz odpowiedź.

Codzienność bywa przytłaczająca – skupiamy się głównie na negatywach, zapominając o drobnostkach, które nas wzmacniają, czynią nasze życie lepszym i sprawiają, że mamy po co się budzić. Zatracamy się w codziennym pędzie, jednocześnie nie pamiętając o wdzięczności za dobre rzeczy, które nas otaczają. Nie doceniamy też siebie – prawda? Ani własnych dokonań.

Definicja słowa „afirmacja”

Samo słowo „afirmacja” wywodzi się od łacińskiego słowa affirmatin, czyli potwierdzenia czegoś bądź wyrażenia popierania czegoś, udzielenia na to zgody. Afirmacja ma na celu nie tylko przyciąganie tego, czego pragniemy, ale także wzmacnianie poczucia własnej wartości. Jest ono niezwykle ważne w naszym życiu, ponieważ daje nam motywację do działania. Jeśli w siebie wierzymy, to nie myślimy „To na pewno się nie uda!”, prawda? Zamieniamy to na: „Osiągnęłam dziś najwięcej jak mogłam”. I nie należy oceniać w jakiej kwestii – być może osiągnęłaś najwięcej, bo zdobyłaś pracę marzeń albo… zrobiłaś najlepszą zupę pomidorową w życiu.

#afirmacjekwl

„Wierzę, że spotka mnie dziś to, co najlepsze. Moje dobre myśli dają mi dobre życie”

To pierwsza afirmacja, która pojawiła się na Instagramie KobietaWieLepiej.pl. Dodaliśmy ją tam z pełnym przekonaniem. Naprawdę wierzę, to właśnie dobre myśli dają dobre życie. Ściśle łączy się z tym, że spotka mnie dziś to, co najlepsze. A co właściwie oznacza zwrot: „To, co najlepsze”? Dla każdego ta afirmacja będzie miała inne znaczenie. Dla jednej z nas „najlepszym” będzie ulubiona kawa wypita z ukochaną osobą, dla drugiej leniwy wieczór przed Netflixem, a dla kolejnej – spotkanie z rodziną. Pamiętajmy jednak, że afirmacje należy powtarzać z głęboką wiarą! Dzięki temu bezpośrednio wpływają na naszą podświadomość, jednocześnie kształtując ją. Bardzo ważnym aspektem tworzenia afirmacji jest nieużywanie słowa NIE. Nasza podświadomość oraz mózg nie rejestrują słowa NIE, pomijają je! A w tym przypadku istotne jest tworzenie afirmacji, które nas pokrzepią i popchną do działania, a nie zdołują. Gdy pomyślisz: „Nie jestem biedna”, mózg i podświadomość słyszą „biedna” – tak nie powinno być. Poprawna afirmacja brzmi: „Jestem bogata”.

Refleksje

Przyszła pora na ważne pytanie… Kiedy ostatni raz po prostu pomyślałaś: „Jestem osobą, z którą chcę spędzać czas”? Jeżeli właśnie w tym momencie pojawiła się u Ciebie refleksja, że nigdy tego nie zrobiłaś i zaczęłaś się zastanawiać, jak zacząć… Może wspólnie znajdziemy odpowiedź?  Afirmacje to sposób, żeby zadbać o siebie i swoją równowagę psychiczną. To rodzaj selflove!

Twoje afirmacje

Przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę… Niżej znajdziesz plik PDF do pobrania – całkowicie bezpłatny. Nasza psychika jest nie do kupienia 🙂 Zapoznaj się z nim. Znajdują się w nim afirmacje na każdą okoliczność – afirmacja zdrowia, pewności siebie oraz samoakceptacji, dobrych relacji z innymi, bogactwa i… sami zobaczcie pozostałe.

Może znajdziesz afirmację idealną dla Ciebie? Idealną na ten moment w życiu? Jeżeli chociaż jedna z nich sprawi, że poczujesz się lepiej lub pomyślisz, że właśnie w tej chwili doznałaś „olśnienia”… Będzie nam niezwykle miło, jeśli o tym poinformujesz – za pośrednictwem maila lub Instagrama – decyzja należy do Ciebie!

Karty zawierające afirmacje można wydrukować, wyciąć i trzymać w dowolnym miejscu. Może na lustrze przy toaletce albo w portfelu? Niech towarzyszą nam w codziennym życiu!

Za nami (i przed nami) trudne czasy – pomóżmy sobie to przetrwać i doceńmy siebie za to, co dla siebie robimy.

Tu możesz pobrać i wydrukować karty z afirmacjami