W tym roku długi weekend majowy daje nam możliwość odpoczynku przez 4 dni. Zadbaj o to, by nie siedzieć w domu i zaplanuj swój czas tak, aby odpoczywać aktywnie.

Propozycji spędzenia długiego weekendu majowego jest mnóstwo

Na początek poszukaj interesujących cię miejsc niedaleko swojego miasta tak, aby wycieczki były jednodniowe, jeśli nie lubisz nocować poza domem. Może okazać się, że w nieznacznej odległości znajduje się ciekawy pałacyk, rezerwat czy ferma strusi.

Jeśli należysz do osób lubiących wypoczywać w pozycji horyzontalnej z książką w ręku – rozejrzyj się wśród ofert biur podróży, hoteli SPA lub po prostu – wynajmij domek w lesie. Każda odmiana od codzienności może przynieść ci odrobinę wytchnienia, zwłaszcza jeśli wykupisz całodobowe wyżywienie.

Możesz oczywiście postawić na sport

W wielu miejscach w Polsce, a także za granicą, organizowane są rajdy rowerowe. Mogą być jednodniowe lub połączone z noclegami w najróżniejszych miejscach. Ciekawym rozwiązaniem są spływy kajakowe. Oprócz niesamowitej przyjemności samego pływania, dochodzi dodatkowy bonus w postaci możliwości podziwiania krajobrazu z innej perspektywy!

Jeśli nie kajaki to co? To może rejs żeglarski. Jeśli nie masz patentu żeglarskiego zawsze możesz wziąć udział jako członek załogi zajmujący się robieniem kawy:)

Góry czy morze?

Polecam też wycieczkę w góry, zmiana klimatu, inne powietrze, piesze wędrówki znacznie obniżają napięcie i poziom stresu. Jeśli nie lubisz chodzić po górach, wyjedź na drugi koniec Polski – nad morze. Nieoceniony wpływ jodu na organizm, szum fal i krzyk mew z pewnością pozwolą ci odpocząć.

A jeśli jesteś domatorem…

… i za nic w świecie nie dasz się przekonać do wyjazdu, zawsze możesz zorganizować grilla z przyjaciółmi lub zaszyć się w domu ustawiając w telefonie wiadomość, że właśnie wyjechałaś na majówkę!